Zbiórka Pomóż najsłabszym - kup karmę - zdjęcie główne

Pomóż najsłabszym - kup karmę

19 132 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 534 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - awatar

OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa

Organizator zbiórki

  

                                             

Szanowni Przyjaciele,

Pod opieką Schroniska OTOZ ANIMALS w Dąbrówce k. Wejherowa przebywa obecnie prawie 220 psów i 20 kotów. Są to zarówno młode, zdrowe zwierzaki, gotowe do adopcji, jak również te schorowane i starsze, których czas biegnie nieubłaganie. Do właśnie takich psiaków należą m.in. 14 - letni Apollo, zabrany interwencyjnie, piękny psiak, który od życia wymaga niewiele… Zaniedbany, opuszczony, zdany praktycznie na siebie, nie wadzi nikomu i spokojnie czeka na to, co mu los przyniesie. W schronisku doszedł do siebie, odzyskał siły i wiarę w ludzi. Apollo, podobnie jak wszystkie nasze staruszki, otrzymuje karmę senior. 

Apollo jest dużym psem i odpowiednia dla niego karma to senior dla ras dużych, ale drobny Neptunek, także wiekowy staruszek, znaleziony na plaży w Łebie, otrzymuje karmę senior dla piesków ras małych. 

Nie tylko staruszki dostają karmy specjalistyczne, przykładem może być młody, żwawy Mostek, który na skutek obrażeń miednicy, odniesionych w wypadku, cierpi na przewężenie dolnego odcinka przewodu pokarmowego, przez co musi być karmiony specjalistyczną karmą gastro intestinal. 

Młodym pieskiem jest także nasz dwulatek Bubuś, maleńki i bardzo nieufny – Bubuś może jeść tylko karmę hepatic, zaleconą mu z powodu uszkodzenia wątroby. 

Tę samą karmę, wzbogaconą jeszcze o domieszkę karmy hypoalergenic zajada Pani Gumakowa, która ma problemy skórne, problemy ze stawami i wrażliwą wątrobę. 

I w końcu 8-letni Waldo, którego właściciele postanowili się pozbyć, zgłaszając go jako bezdomnego, jak się później okazało, Waldo ma padaczkę i problemy z wątrobą, zatem karmiony musi być specjalistycznąkarmą weterynaryjnej hepatic i czasowo karmą odchudzającą obesity management, gdyż w jego przypadku istotne jest utrzymanie stałej wagi.

Rocznie do schroniska trafia prawie 800 psów i 120 kotów. Część z nich jest w złym stanie zdrowotnym. To przede wszystkim One wymagają najlepszej jakości karmy jak również specjalistycznych karm weterynaryjnych, które stosujemy np. przy niewydolności nerek, wątroby, zaburzeń żołądkowo-jelitowych czy problemów alergicznych skóry. Sam koszt miesięcznego wyżywienia wszystkich podopiecznych schroniska to ok. 20 000 zł.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce k. Wejherowa prowadzone jest przez stowarzyszenie OTOZ ANIMALS. Kiedy 25 stycznia 2008 roku zajęliśmy się miejscem w którym poprzedni właściciele stworzyli gehennę dla zwierząt, wciąż borykamy się z problemami finansowymi.  Wiele udało nam się już zmienić. Powstało 130 nowych przestronnych, zadaszonych boksów,dla psów. Co roku kupujemy nowe, ocieplane budy. Po wielu latach starań udało nam się stworzyć dwie kociarnie z dużymi wybiegami.   

Nie jesteśmy schroniskiem ani miejskim ani gminnym, które ma stałe finansowanie, jesteśmy placówką, której istnienie zależy od pomocy Darczyńców. Utrzymujemy się TYLKO i WYŁĄCZNIE ze środków, które uda nam się pozyskać tj. darowizn finansowych i rzeczowych oraz 1% podatku. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym to co najlepsze, ofiarować lepszy komfort życia. Niestety miesięczne koszty utrzymania blisko 330 zwierząt są tak duże, że zawsze na coś brakuje. Dlatego Drodzy Przyjaciele liczymy na Waszą pomoc.

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na zakup karm niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania podopiecznych schroniska.

W imieniu naszych zwierzaków serdecznie dziękujemy za okazane serce <3

Zapraszamy na fanpage naszego schroniska:

https://www.facebook.com/schronisko.dabrowka/

https://www.facebook.com/PsijacieleDabrowkowejGromadki/?fref=ts

Aktualizacje


 • OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - awatar

  OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa

  21.10.2016
  21.10.2016

  Tym razem dzięki zbiórce na pomagam.pl zakupiliśmy specjalistyczną karmę weterynaryjną dla psów z zaburzeniami jelitowo-żołądkowymi oraz z niewydolnością wątroby.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wpłaty i zachęcamy do dalszej pomocy :)

  Zdjęcie aktualizacji 1 498

Komentarze


 • Radek Czwa - awatar

  Radek Czwa

  28.03.2017
  28.03.2017

  Dużo zdrówka i samych chwil radości dla psich seniorów!i ich opiekunów ma się rozumieć :)

 • Aneta - awatar

  Aneta

  18.03.2017
  18.03.2017

  Wpłacone :)

 • Magda - awatar

  Magda

  17.03.2017
  17.03.2017

  Pomagajmy seniorkom :)

 • Natalia - awatar

  Natalia

  16.03.2017
  16.03.2017

  jakby kazdy kto udostpnia, wplacil tylko 1 zl, byloby wiecej

 • Joanna S - awatar

  Joanna S

  14.12.2016
  14.12.2016

  Pomagajmy !

19 132 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 534 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa - awatar

OTOZ ANIMALS Schronisko w Dąbrówce k. Wejherowa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 534

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna Woźniak - awatar
Anna Woźniak
80
Radek Czwa - awatar
Radek Czwa
10
Izabela Nowak - awatar
Izabela Nowak
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij