Zbiórka Dla kobiet z Afryki. Rak piersi. - zdjęcie główne

Dla kobiet z Afryki. Rak piersi.

5 800 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Daria Mejnartowicz - awatar

Daria Mejnartowicz

Organizator zbiórki

Organizatorka - dr Daria Mejnartowicz, fizjoterapeutka i menadżerka. Pracuję w prywatnej służbie zdrowia na stanowisku dyrektorskim. W ramach mojej pasji, od 2012 roku nieprzerwanie prowadzę działania wspierające osoby potrzebujące, już na 5 kontynentach. Jestem Alumną programu Fortune/US State Department Global Women's Mentoring Partnership, dzięki któremu poznałam kilkaset kobiet-liderek z całego świata. To razem z nimi organizuje różnego rodzaju pomoc dla potrzebujących. Szczególnie - dziewcząt i kobiet. O moich bieżących działaniach można poczytać na FB. 

27 listopada br. planuję polecieć do Liberii, gdzie wraz z moją koleżanką Nancy oraz lokalnymi fundacjami, przeprowadzimy akcję informacyjno-edukacyjną na temat nowotworu piersi. To obszar bardzo zaniedbany w Afryce. Liberyjskie kobiety są przekonane, że rak piersi dotyka jedynie "białych" kobiet, więc jest powszechnie ignorowany. Panuje niska świadomość problemu. Wynikiem tego jest fakt, że dotknięte chorobą kobiety zgłaszają się do lekarza w zaawansowanym stadium raka. Wtedy już nic nie można zrobić oprócz amputacji piersi. Zwykle po kilku tygodniach po zabiegu pacjentka umiera. Te które podejrzewają, że coś jest nie tak nie diagnozują się, a jeśli już są świadome choroby nie korzystają z konwencjonalnego leczenia, ale z: rytuałów szmańskich, Medycyny Chińskiej, ziół, itp. Efekty takiego postępowania mogę pokazać na Państwa na prośbę na zdjeciach (tu nie mam odwagi ich opublikować). 

W ramach projektu będziemy prowadzić wykłady i zajęcia warsztatowe nt. raka piersi. Obejmiemy nimi min. 1500 kobiet z okolic Monrowii i także ze stolicy Liberii. Wśród zajęć znajdą się wykłady nt. profilaktyki onkologicznej, stylu życia wspierającego zdrowie (dieta, aktywność fizyczna, relaksacja), nauka samobadania piersi na fantomach, podstawowe informacje nt. diagnostyki i leczenia. Itd. Materiały i pomoce, które przywiozę do Liberii z Polski, przekażę do dalszego wykorzystania zarzyjaźnionym instytucjom i przychodniom. W przygotowaniach do wyjazdu wspierają mnie specjaliści z branży onkologicznej, np. Maurer Foundation (breast health education), a także Fundacja Jestem i AVON Poland, 

Potrzebuję zakupić/wydrukować: modele i fantomy piersi, projektor, laptop (używany), 40'' TV, sprzęt sportowy, ulotki, banery, roll up,  pomoce do nauki auto masażu piersi po mastektomii, pomoce rehabilitacyjne do przychodni, różowe wstążki, notesy, długopisy, itd.

Projekt jak zwykle organizuje w czasie wolnym. Koszty wizy, szczepień, pobytu oplacam z własnych środków. Te zebrane w 100% będą wykorzystane na cele akcji. W moich filantropijnych działaniach wspiera mnie wiele instytucji oraz osoby prywatne. W grudniu br. ukazał się w "Wysokich Obcasach" artykuł nt.mojej działalności filantropijnej. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Daria Mejnartowicz - awatar

  Daria Mejnartowicz

  27.12.2019
  27.12.2019

  Drugi dzień Świąt w Liberii🌲🇱🇷 społeczność Benson City spędziła niezwykle aktywnie i pożytecznie, edukując się w zakresie raka piersi. Moja Przyjaciółka Nancy Ijeoma Obi, zebrała tu grupę 130 słuchaczy😊 Tak jak wspomniałam, nasza kampania potrwa do końca 2020. Bardzo mnie tam ciągnie spowrotem. Gdybym tylko znalazła sponsora i nie musiała pracować zawodowo w Polsce...

  Zdjęcie aktualizacji 41 893

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  20.07.2021
  20.07.2021

  Niezwykłe rzeczy Pani robi. Podziwiam i dziękuję.

  • Daria Mejnartowicz - awatar

   Daria Mejnartowicz - Organizator zbiórki

   20.07.2021
   20.07.2021

   Dziękuje bardzo :-)

5 800 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Daria Mejnartowicz - awatar

Daria Mejnartowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Magda - awatar
Magda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Magdalena Rutkowska - awatar
Magdalena Rutkowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
133
Joanna Głowacka - awatar
Joanna Głowacka
200
Andrzej Czaja - awatar
Andrzej Czaja
20
Iwona Szczęsna - awatar
Iwona Szczęsna
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij