Zbiórka Czy stary koń kogoś interesuje? - miniaturka zdjęcia

Czy stary koń kogoś interesuje?

Chcemy pomóc Odysowi? Kim jest Odys? Wspaniały koń, który był już w stajni w 2012 rokiem, gdy zajęliśmy się Schroniskiem w Korabiewicach jako fundacja. Nie trafił do rzeźni, dostał swoją szansę. Ale czas jest nie ubłagalny.
Odys od wielu lat cierpi na przykurcze ścięgien i zwyrodnienia nóg, które są spowodowane starymi sportowymi kontuzjami (został z tego powodu oddany do schroniska...)
Przez dwa ostatnie lata z jego zdrowiem bywało różnie. Przez ten czas przeszedł szereg zabiegów (przyjeżdzał wet i kowal), które miały poprawić mu komfort życia,ale z ich skutecznością bywało różnie. Bywały dni kiedy Odys miał bardzo duże problemy, ze wstawaniem, dostawał duże ilości leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Bywały też dni, gdy kulawizna nie była bardzo widoczna, a on galopował po pastwisku z innymi końmi.
Jest 2 czerwiec 2018.

Odys wrócił z pastwiska bardzo kulawy, nie obciążał nogi z którą miał zawsze największe problemy. Widząc w jakim jest stanie niezwłocznie wezwaliśmy lekarza weterynarii. W trakcie wizyty dowiedzieliśmy się, że z medycznego punktu widzenia, nie da się już nic zrobił. Pani doktor powiedziała nam, że jedyną szansą na niedopuszczenie do całkowitego niedowładu nogi jest fizjoterapia, magnetoterapia i ortopedyczne kucie.Nawiązaliśmy kontakt że świetną i polecaną fizjoterapeutką Katarzyną Góraj, która po wstępnym zapoznaniu się z Odysowym problemem zgodziła się nim zająć. Tego samego dnia umówiliśmy transport i przywieźliśmy Odysa do stajni w której pani Katarzyna pracuje na co dzień (stajnia Fundacji Pegasus - serdeczne podziękowania za współpracę). Zdecydowaliśmy ale na to, ponieważ w stajni tej, nasz podopieczny będzie miał świetną opiekę i codzienny dostęp do zabiegów. Do stajni, w której obecnie przebywa Odys, przyjedzie na konsultacje lekarz weterynarii specjalista ortopeda, a także koń będzie pod stała opieką kowala. Już wiemy, że ratowanie życia Odysa poniesie za sobą ogromne koszty....
W tej chwili nie potrafimy ocenić, jak jeszcze długo Odys będzie potrzebował tych zabiegów i czy z jakiś czas nie będzie musiał pojechać do kliniki na operacje przecięcia zginacza głębokiego (aktualnie ta operacja jest niemożliwa że względu na stan miednicy i pozostałych nóg, dlatego zaczynamy od fizjoterapii, magnetoterapi i socjalistycznego kucia).
W tej chwili Odys psychicznie czuje się bardzo dobrze, ma apetyt, grzecznie i spokojnie znosi zabiegi. Wychodzi na mały padok, a najważniejsze ma ogromną chęć do życia.
Dla przypomnienia - Odys już kiedyś potrzebował wsparcia i dziękujemy Wam za nie: https://pomagam.pl/odys
Na tej zbiórce będziemy publikować wydatki związane z Odysem:
1. Faktura kowal - kucie korekcyjne 1000zł
2. Ortopeda - konsultacja (specjalista chorób koni, specjalista chirurg
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Centrum Weterynarynarii)
Konsultował stan ogólny konia i cały układ ruchu. Oceniał pod kątem możliwości chirurgicznych.

3. Transport stajnia-stajnia 350zł
4. Maść
5. Leki
6. Potrzebne są buty korekcyjne ok 500zł

Zapraszamy również na profil https://www.facebook.com/koniezkorabek/

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.07.18
  17.07.18

  Warto pomagać 😻

 • Ania - awatar

  Ania

  12.07.18
  12.07.18

  Odys, trzymaj się chłopaku!

Wpłaty - 48

Kasia - awatar
5
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kornelia Zięba - awatar
20
Kornelia Zięba
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
20
Magda
Wiola - awatar
20
Wiola

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.