Zbiórka Kupujemy respirator - zdjęcie główne

Kupujemy respirator

86 670 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciły 932 osoby
Gazeta.pl - awatar

Gazeta.pl

Organizator zbiórki

Kupujemy respirator dla Suchej Beskidzkiej! "Lęk nie może nas paraliżować, róbmy co się da" 

- W tych okolicznościach tylko szaleniec jest wolny od strachu - mówi nam kierownik bloku operacyjnego w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Ale właśnie w tych okolicznościach wzajemna pomoc i wspólne działanie mogą dokonywać rzeczy prawie niemożliwych. Jak kupno nowoczesnych sprzętów ratujących życie ofiarom koronawirusa w mniejszych szpitalach powiatowych. 

O takich szpitalach mówi się, że to “szpitale całej Polski”. Powiatowe, często z dala od dużych miast, przygotowane, że w obecnej sytuacji w każdej chwili mogą być przekształcane w szpitale zakaźne. Do takich w przypadku zarażenia trafi większość z nas i takie – z dostępnym sprzętem - będą starały się nam jak najlepiej pomóc. 

Sytuację jednego z takich szpitali – w oddalonej o 50 km od Krakowa Suchej Beskidzkiej - przedstawiliśmy w jednym z naszych tekstów na temat dostępności respiratorów w polskiej służbie zdrowia. Kierownik bloku operacyjnego, Renata Babicz, w rozmowie z naszą dziennikarką Elizą Dolecką, mówi: - Respirator to nie maseczka, których wyprodukować można tysiące. Ich dostępność i możliwość zakupu jest zdecydowanie bardziej ograniczona.   

Nasz strach przed COVID-19 w dużej mierze bierze się stąd, że chorym grozi śmierć przez uduszenie i jedyną szansą na przeżycie może okazać się podłączenie do respiratora, a nie mamy pewności czy takiego sprzętu dla rosnącej liczby chorych zwyczajnie nie zabraknie.   

W szpitalu w Suchej Beskidzkiej dodatkowo ważna jest lokalizacja -  położony na ruchliwej trasie Kraków -  Zakopane, w jednym z najbardziej dotkniętych smogiem rejonów Polski. Już szykuje się na apogeum liczby zarażeń koronawirusem, a w przyszłości, w czasie ferii zimowych czy wakacji, będzie przyjmować turystów z całej Polski, nieważne czy chodzi o drobne urazy, czy sytuacje zagrażające życiu.  

Dlatego pomagając kupić respirator w Suchej Beskidzkiej pomagamy nam wszystkim i zwracamy uwagę na sytuację szpitali powiatowych w całej Polsce. Co ważne, zbieramy na mobilną wersję respiratora - taki sprzęt umożliwia bezpieczny transport pacjenta do najlepszej w danej chwili placówki, sprawne przekazanie go w miejsce, gdzie najbardziej się przyda, a nawet leczenie w warunkach polowych. 

- Nie wiem, gdzie i ilu ludzi trzeba będzie ratować w najbliższym czasie. Wiem, że żaden respirator u nas się nie zmarnuje - mówi Renata Babicz.  

Hasło "liczy się każda złotówka" ma tu prawdziwe znaczenie - nawet jeśli nie uzbieramy na respirator, zebrana suma zasili szpital i zostanie przeznaczona na sprzęt do walki z koronawirusem. 


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Krzysztof Staeven - awatar

  Krzysztof Staeven

  20.04.2020
  20.04.2020

  Super akcja

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.2020
  12.04.2020

  Na phybel koronawirusowi :)

 • Agnieszka Aasekjær (Siwek) - awatar

  Agnieszka Aasekjær (Siwek)

  08.04.2020
  08.04.2020

  Dziekuje serdecznie Pani Renacie Babicz, ze podjela sie tak waznej zbiorki! Pozdrawiam i zycze wszystkiego co najlepsze w tak ciezkim czasie! :) Agnieszka Siwek, Stryszawa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2020
  08.04.2020

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2020
  07.04.2020

  Powodzenia dla Suchej Beskidzkiej - mojego miejsca urodzenia!

86 670 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciły 932 osoby
Gazeta.pl - awatar

Gazeta.pl

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 932

Jolanta Maciazka - awatar
Jolanta Maciazka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Kuba Żebrowski - awatar
Kuba Żebrowski
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Roman - awatar
Roman
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij