Zbiórka Kupujemy respirator - zdjęcie główne

Kupujemy respirator

86 670 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciły 932 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Gazeta.pl - awatar

Gazeta.pl

Organizator zbiórki

Kupujemy respirator dla Suchej Beskidzkiej! "Lęk nie może nas paraliżować, róbmy co się da" 

- W tych okolicznościach tylko szaleniec jest wolny od strachu - mówi nam kierownik bloku operacyjnego w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Ale właśnie w tych okolicznościach wzajemna pomoc i wspólne działanie mogą dokonywać rzeczy prawie niemożliwych. Jak kupno nowoczesnych sprzętów ratujących życie ofiarom koronawirusa w mniejszych szpitalach powiatowych. 

O takich szpitalach mówi się, że to “szpitale całej Polski”. Powiatowe, często z dala od dużych miast, przygotowane, że w obecnej sytuacji w każdej chwili mogą być przekształcane w szpitale zakaźne. Do takich w przypadku zarażenia trafi większość z nas i takie – z dostępnym sprzętem - będą starały się nam jak najlepiej pomóc. 

Sytuację jednego z takich szpitali – w oddalonej o 50 km od Krakowa Suchej Beskidzkiej - przedstawiliśmy w jednym z naszych tekstów na temat dostępności respiratorów w polskiej służbie zdrowia. Kierownik bloku operacyjnego, Renata Babicz, w rozmowie z naszą dziennikarką Elizą Dolecką, mówi: - Respirator to nie maseczka, których wyprodukować można tysiące. Ich dostępność i możliwość zakupu jest zdecydowanie bardziej ograniczona.   

Nasz strach przed COVID-19 w dużej mierze bierze się stąd, że chorym grozi śmierć przez uduszenie i jedyną szansą na przeżycie może okazać się podłączenie do respiratora, a nie mamy pewności czy takiego sprzętu dla rosnącej liczby chorych zwyczajnie nie zabraknie.   

W szpitalu w Suchej Beskidzkiej dodatkowo ważna jest lokalizacja -  położony na ruchliwej trasie Kraków -  Zakopane, w jednym z najbardziej dotkniętych smogiem rejonów Polski. Już szykuje się na apogeum liczby zarażeń koronawirusem, a w przyszłości, w czasie ferii zimowych czy wakacji, będzie przyjmować turystów z całej Polski, nieważne czy chodzi o drobne urazy, czy sytuacje zagrażające życiu.  

Dlatego pomagając kupić respirator w Suchej Beskidzkiej pomagamy nam wszystkim i zwracamy uwagę na sytuację szpitali powiatowych w całej Polsce. Co ważne, zbieramy na mobilną wersję respiratora - taki sprzęt umożliwia bezpieczny transport pacjenta do najlepszej w danej chwili placówki, sprawne przekazanie go w miejsce, gdzie najbardziej się przyda, a nawet leczenie w warunkach polowych. 

- Nie wiem, gdzie i ilu ludzi trzeba będzie ratować w najbliższym czasie. Wiem, że żaden respirator u nas się nie zmarnuje - mówi Renata Babicz.  

Hasło "liczy się każda złotówka" ma tu prawdziwe znaczenie - nawet jeśli nie uzbieramy na respirator, zebrana suma zasili szpital i zostanie przeznaczona na sprzęt do walki z koronawirusem. 


Komentarze


 • Krzysztof Staeven - awatar

  Krzysztof Staeven

  20.04.2020
  20.04.2020

  Super akcja

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.2020
  12.04.2020

  Na phybel koronawirusowi :)

 • Agnieszka Aasekjær (Siwek) - awatar

  Agnieszka Aasekjær (Siwek)

  08.04.2020
  08.04.2020

  Dziekuje serdecznie Pani Renacie Babicz, ze podjela sie tak waznej zbiorki! Pozdrawiam i zycze wszystkiego co najlepsze w tak ciezkim czasie! :) Agnieszka Siwek, Stryszawa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2020
  08.04.2020

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2020
  07.04.2020

  Powodzenia dla Suchej Beskidzkiej - mojego miejsca urodzenia!

86 670 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciły 932 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Gazeta.pl - awatar

Gazeta.pl

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 932

Jolanta Maciazka - awatar
Jolanta Maciazka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Kuba Żebrowski - awatar
Kuba Żebrowski
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Roman - awatar
Roman
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij