Zbiórka Ratujemy małą Ryfkę - zdjęcie główne

Ratujemy małą Ryfkę

6 560 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 205 osób w ciągu 9 dni.
Wpłać teraz
 

Pini odeszła... Po mimo ogromnego wysiłku lekarzy i niesamowitej woli walki jaką miała w sobie Pini, nie udało się... Była poprawa, nawet nadzieja, że wieczorem zostanie wypisana do domu. 

Pogorszenie przyszło nagle i tak gwałtownie, że maleńka nie miała żadnych szans...

Po opłaceniu rachunku w szpitalu, to co zostanie  z zebranych pieniędzy  przeznaczymy na maleńką Ryfkę. Ponieważ koszt leczenia, badań i pobytu Ryfki w szpitalu bedzue wysoko, postanowiliśmy zbiórkę dla Pini, przekazać Ryfce...
RYFKAw pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, pod naszą opiekę trafiło kolejne maleństwo.
Kolejna kruszynka z zachłystowym zapaleniem płuc...
Ryfka ma 10 tygodni, jest szczeniaczkiem chihuahua,  maproblemy z oddychaniem,  notoryczne spadki cukru, problemy z utrzymaniem główki w pionie.
Malutka podobnie jak Pini ma podawany tlen, jest w inkubatorze. Zrobiono badanie RTG płuc,   Jej stan jest nieco lepszy niż Pini, Ryfka je samodzielnie. Malutko ale je. Rokowania są  nieco lepsze niż u Pini, co nie zmienia faktu, że stan małej jest poważny i zagraża jej życiu. Ryfka została w tym samym szpitalu co Pini.

Dzisiaj 6.04 udało się podnieść cukier 45 do 91. Nie ma gorączki, dostaje płyny, tlen, leki, cały czas przebywa w inkubatorze. Podejrzewane  jest wodogłowie.
W środę 7.04 będzie miała robione USG główki i narządów wewnętrznych. 

Po mimo, że jej stan jest lepszy niż Pini to cały czas musimy liczyć się z tym, że w każdej chwili może się znacznie pogorszyć.

HILDA 

Nie tak miało wyglądać powitanie Hildy w naszej Fundacji.
Cudownej, malutkiej pomeranianki. Radosnego psiego dziecka.
W poniedziałek wieczorem Hilda zachowywała się normalnie, rozrabiała, biegała, bawiła się z innymi psami.  O 6:00 Hilda zaczęła wymiotować. Pojechaliśmy do kliniki, dostała leki i nastąpiła poprawa, niewielka ale wystarczyło aby zjadła, chodziła po mieszkaniu, zaczepiała inne psy. Po kilku godzinach, spadek cukru, dziąsła prawie koloru zębów...  Znów byliśmy w klinice.Praktycznie nic nie pomagało. Niestety test na parwo wyszedł dodatni... Natychmiast w środku nocy zawieźliśmy Hilde do szpitala zakaźnego.
Rokowania, jak to przy parwo, bardzo ostrożne. Choroba zdiagnozowana dosyć szybko więc jest nadzieja. Hilda jest pod bardzo dobrą opieką, dostanie leki i surowicę, reszta zależy od siły jej małego organizmu.
Dzisiaj profilaktycznie podamy surowicę dwóm  szczeniakom, które mieszkały w DT z Hildą a u których nie wystąpiły jeszcze objawy.
Dla nas jest to sytuacja krytyczna. Z jednej strony chore cierpiące maluchy, śmierć jednego z nich a z drugiej strony brutalna rzeczywistość w postaci zapłacenia rachunków za leczenie.
Za Ryfkę i Pini wyjdzie około 3,5-4tys
Za Hildę około 1300zł za trzy dni leczenia, te najbardziej krytyczne. Do tego dochodzi koszt profilaktycznego podania surowicy maluchom Gumisiowi i Loli, których nie zdążyliśmy wam jeszcze przedstawić.   To takie finansowe minimum, które musimy zebrać 😔
Hilda dołączyła do zbiórki małej Ryfki.
Jeśli ktoś z was chce nam pomóc może to zrobić na kilka sposobów:


Gdyby ktoś z was, zechciał wesprzeć hospitalizację i leczenie Pini, Ryfki i Hildy będziemy ogromnie wdzięczne.

W ostatnim tygodniu pod nasza opiekę trafiło 6 psów... generalnie jest finansowo słabo pod  względem 😞 Będziemy wdzięczne za każdą, nawet najmniejszą pomoc...


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Dorota - awatar

  Dorota

  08.04.21
  08.04.21

  Trzymajcie się maluchy😚

 • Numa pozdawia! Zdrowia! - awatar

  Numa pozdawia! Zdrowia!

  07.04.21
  07.04.21

  zdrowia! hau hau!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.21
  07.04.21

  Wracajcie do zdrowia maluszki

 • Dorota Szlachetka - awatar

  Dorota Szlachetka

  05.04.21
  05.04.21

  Zdrowiej malutka😘

 • Magdalena i Kajtek - awatar

  Magdalena i Kajtek

  04.04.21
  04.04.21

  Zdrowiej

6 560 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 205 osób w ciągu 9 dni.
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 205

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Beata - awatar
Beata
20
Marek - awatar
Marek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij