Zbiórka II Marsz Równości w Rzeszowie - miniaturka zdjęcia

II Marsz Równości w Rzeszowie

Kuba G-n - awatar

Kuba G-n

Organizator zbiórki

Już 22 czerwca rzeszowskimi ulicami przejdzie II Marsz Równości w Rzeszowie, święto miłości i różnorodności, którego głównym celem jest dać nadzieję, odwagę i wsparcie wszystkim tym, którzy w codziennym życiu zmagają się z problemami wykluczenia. 

Kim jesteśmy?

Waszymi sąsiadami, koleżankami z pracy, przyjaciółmi. Szefową, baristą w ulubionej kawiarni, nauczycielką, mechanikiem samochodowym itp. Łączy nas to, że jesteśmy osobami LGBT+.

Współtworzymy  Rzeszów. Tu dorastamy, kształcimy się, pracujemy. Często jednak bywamy niewidoczni. Chcemy to zmienić. 

W jaki sposób?

Organizując II Marsz Równości w Rzeszowie.

Dlaczego?

Orientacji seksualnej nikt nie ma wypisanej na twarzy. Chcemy się spotkać.  Chcemy pokazać, że jesteśmy częścią społeczności Rzeszowa. Bo to nasze wspólne miasto. A urządzimy je jeszcze lepiej, znając się nawzajem. Zobaczmy się i poznajmy się!

Pracujemy jako wolontariusze.  Zebrane środki planujemy przeznaczyć na organizację Marszu Równości. To, ile zrobimy, będzie zależało od tego, ile uzbieramy. 

500 zł - po przekroczeniu tego pierwszego progu kwotowego kupimy bannery na platformę. Sam samochód oraz oprawa muzyczna zostaną sfinansowane przez partię Razem.

1500 zł - do wyżej wymienionych bannerów dokupimy tysiąc naklejek, ulotek z programem, oraz materiałów do przypinek, które wykonamy we własnym zakresie.

5500 zł - wynajmiemy klub na after. Po przekroczeniu tego progu potwierdzamy nasza wstępną rezerwację oraz uruchamiamy wydarzenie na FB.

6500 zł - za kolejny tysiąc zł wynajmiemy salę na 2 godziny prelekcji/spotkanie autorskie itp. oraz zwrócimy prelegentkom/prelegentom koszt dojazdu i zakwaterowania.

Dlaczego warto nas wesprzeć? 

Jesteśmy dumni z tego, że nasze miasto jest stolicą innowacji. Jednak nowe rozwiązania technologiczne nie spadają z nieba — biorą się ze zmian społecznych. Ich warunkiem jest społeczność otwarta, ciekawa świata i różnorodna. 

Ta różnorodność jest stymulująca: gdy konfrontujemy się z tym, co nietypowe, zmieniamy swoje nawyki. Widzimy więcej, inaczej, lepiej. I stąd właśnie biorą innowacje, gdy ludzie nie boją się zapytać: “Czy można zrobić to inaczej?”. Wiemy, że macie tę odwagę.

Marsz równości to właśnie taka społeczna innowacja: uwalnia energię i zaangażowanie w zupełnie nowy sposób. To przestrzeń różnorodności i kreatywności. A ty możesz zostać jej mecenasem!

Pokażmy, że Rzeszów to miasto społecznych innowacji!
Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.06.19
  14.06.19

  :-)

 • Jakub D. - awatar

  Jakub D.

  14.06.19
  14.06.19

  Dzięki za to, że Wam się chce. Niech żyje tęczowy Rzeszów!

 • Michał Sus - awatar

  Michał Sus

  14.06.19
  14.06.19

  Powodzenia!

 • Joan Gancarski - awatar

  Joan Gancarski

  13.05.19
  13.05.19

  Some will come and some will go We shall surely pass When the one that left us here Returns for us at last We are but a moments sunlight Fading in the grass C’mon people now, Smile on your brother Ev’rybody get together Try and love one another right now.

 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  30.04.19
  30.04.19

  bo nie jestem ideologią jak chce PIS bo nie jestem złem jak nazywają mnie biskupi bo nie jestem zboczeńcem jak nazywaj mnie politycy prawicy bo żyję w Rzeszowie, więc kłamstwem są prawicowe twierdzenia że w Rzeszowie "nie ma osób związanych ze środowiskami LGBT" bo jestem wolnym człowiekiem, który nie ma praw równych osobom hetero bo Polska jest jednym z ostatnich krajów UE (poza nami Bułgaria, Litwa, Rumunia), który nie dał homoseksualnym obywatelom prawa do legalizacji wspólnego życia. bo osoby w związkach jednopłciowych nie mają prawa: – do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad partnerem – do korzyści z pracowniczego funduszu socjalnego – do odmowy składania zeznań wobec siebie – do pochówku zmarłego partnera/ zmarłej partnerki – do renty bądź emerytury rodzinnej po zmarłym partnerze – do dziedziczenia ustawowego po sobie, w prawie spadkowym traktowani są jak obce sobie osoby, płacą najwyższy podatek, nawet w sytuacji gdy wspólnie wypracowali majątek

Kuba G-n - awatar

Kuba G-n

Organizator zbiórki

Wpłaty - 111

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Michał - awatar
200
Michał
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Arkadiusz Wielga - awatar
100
Arkadiusz Wielga
Tomek Kuncewicz - awatar
100
Tomek Kuncewicz
Zofia Leszczyńska - awatar
20
Zofia Leszczyńska
Stanisław Lorys - awatar
10
Stanisław Lorys
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Paweł Jankowski - awatar
20
Paweł Jankowski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij