Parę dni temu dostałyśmy prośbę o pomoc w ogarnięciu kociego stada z Sobiekurska. Ania jeździ do pracy przez wioski podwarszawskie i właśnie tam napotkała pierwszego kota z tego stada. Szedł poboczem drogi, z daleka było widać fatalną kondycję zwierzęcia. Zrudziałe i wyleniałe futro, zapadnięte boki.
Okazało się, że kot, a właściwie koty mieszkają na posesji starszej kobiety. Jeden z kotów uległ kilka dni wcześniej wypadkowi- został przez Anię od razu zabrany do lecznicy, niestety kotka miała uraz głowy i mimo pomocy weterynaryjnej umarła w nocy… ale pozostałe koty zostały i potrzebna jest pomoc.
Wszystkie koty chude, wyleniałe, drapiące się praktycznie bez przerwy. W miskach na podwórku tylko brudna woda, a do jedzenia ziemniaki z mlekiem…
Gdy Ania zwróciła się do nas, nie mogłyśmy odmówić. Nie działamy poza Warszawą, nie mamy fizycznej możliwości jeździć dalej, ale Ania wzięła na siebie łapanie kotów i dowiezienie do lecznicy, z którą działamy.
Pierwsze koty przyjechały do lecznicy przedwczoraj. 5 sztuk. Oprócz ogólnego fatalnego stanu wszystkie mają gigantyczną biegunkę, na szczęście nie jest to panleukopenia (od razu zostały wykonane testy).
Sierść kotów aż się rusza od pcheł i wszołów, które zagnieździły się w sierści zwierząt. Stąd wyłysienia, rozdrapania i marna sierść. Dieta zwierząt też oczywiście nie pomaga…
Kotów na podwórku jest łącznie 11, miałyśmy miejsce na 5 sztuk, kolejne przyjadą po weekendzie, gdy zwolnią się kolejne klatki. Jeden z kocurów ma FIV i zęby do zrobienia, czarna oswojona koteczka również ma bagno w pyszczku, znaczne odwodnienie i wyniszczenie- zanim będzie mogła mieć robione zęby musi zostać trochę odkarmiona i doprowadzona do lepszego stanu.
Jedna młoda koteczka była w wysokiej ciąży, jej stan nie był tak zły, lekarze zdecydowali się na znieczulenie jej i kastrację i jest już po zabiegu. Każdy z kotów jest na lekach przeciwbiegunkowych, antybiotykach, probiotykach i wysokomięsnej karmie. Wykonane miały badania krwi (czekamy na wyniki) oraz testy.
Nie mogą u nas zostać, bo większość jest dzika, a my nie mamy miejsca na kolejne koty, ale ogarniemy je weterynaryjnie i przekażemy też karmę, aby nie musiały jeść ziemniaków z mlekiem.
Bardzo Was prosimy o wsparcie, leczenie, kastracje, profilaktyka tych kotów będą dużo kosztowały… tylko dzięki temu, że wspieracie nas finansowo, my możemy nie odmawiać takim kotom pomocy. Bez Was się po prostu nie uda…
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!