Zbiórka Drugie życie 14 świnek z Korabek - zdjęcie główne

Drugie życie 14 świnek z Korabek

41 127 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 168 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Zdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z Korabek

Późny wieczór, a tu rolnik, mieszkający kilka domów dalej alarmuje, że coś dzieje się z jego świnią.
Patrzymy na siebie z Karoliną i nie wiemy, co robić, w końcu on hoduje ją żeby zabić, a czy może być gorsza śmierć od tej w rzeźni?

”Jak nie pomożecie, sam jej TO wpakuję do środka.” -  słyszymy i zamieramy.

TO, okazuje się być jej macicą, która dzień po porodzie wypadła jej, jak mówił właściciel: "W drugiej przerwie meczu".
Nie zostawimy jej przecież tak cierpiącej, wzywamy naszą wetkę i pędzimy na pomoc.
Piękny dom, ogród, wszędzie kwiaty, a na końcu okazała stodoła i przyległy chlew.
Wchodzimy do niego i od progu uderza nas ogrom cierpienia, które skrywają te mury.
Kojce porodowe, a w nich one: przerażone, brudne, ciężarne i czekające na cokolwiek pan zechce z nimi zrobić.
Ciasnota żeby, jak najwięcej kojców weszło. Idę więc za wetką stopkami i widzę cos, czego nigdy nie zapomnę, a bardzo bym chciała.
Wielka maciora leży na boku, rycząc z bólu, naokoło biegają jej maleńkie dzieci, część zawzięcie ssie, a za jej drogami rodnymi leży zakrwawiona macica, na której żeruje już z tysiąc much.

„Jest źle, potrzeba dużo gorącej wody.”- słyszę i za chwilę jestem świadkiem praktyki, którą  wykonuje się w takich przypadkach: ręcznik na obmytej macicy i wciskanie jej z powrotem do środka.

Świnia wyje z bólu, próbuje wstać, dzieci panikują, reszta świń w swoich kojcach próbuje stać się niewidzialna albo walczy z prętami, aby uciec od tego, co się wydarzy.
W pewnym momencie przez macicę wylewają się też jelita i jest koniec. Nareszcie.
Chciałam, żeby umarła jak najszybciej,  żeby już nie cierpiała, żeby jej nie dręczyć i dać uciec, jak najdalej.
Rolnik wściekły i załamany, bo "sztuka" się zmarnuje, a jednodniowe prosiaki to kolejna strata, bo nie da się odchować więc na "śmietnik".
On próbuje negocjować, żeby świnię jakoś postawić na nogi i chociaż wyprowadzić żeby mięso się nie zmarnowało. Upieramy się, że możliwe jest TYLKO uśpienie i nie wchodzi w grę nic poza tym.
Chłop przekonuje, że przecież w takich wypadkach podwiązuje się sznurkiem "flaki", wpycha do środka i świnia daje rade karmić jeszcze te dwa dni, żeby prosiaki uratować, to się tyle kasy nie straci.
Nie wierzę w to, co słyszę, przecież to nie jakaś hodowla przemysłowa, tylko taka,  jaką się ludzie zachwycają: piękna wieś, kwiatki i te sprawy, przydomowy interes, a tu taki horror.

„Przecież ona będzie jednym ,wielkim kłębkiem bólu, dostanie zapalenia wszystkiego w środku i będzie konała w męczarniach!”
„Tak się robi, dla świń to normalne, one są przyzwyczajone.” - pada odpowiedź.

Świnia zostaje oczywiście uśpiona, ale i to nie przebiega łagodnie, choć bez porównania do tego, co było jej przeznaczone.
Jej instynkt macierzyński jest teraz na najwyższym poziomie, chce być z dziećmi, chce je ratować, walczy, wstaje i ryczy, nie wiemy już ile w tym bólu fizycznego, a ile żalu i cierpienia psychicznego. Jej dzieci biegają spanikowane wokół, wpadają do kanałów odpływowych, łapie je i zastawiam nogą dziurę, inne, na ile mogę, wyciągam spod jej brzucha, bo kiedy upadnie, będzie po nich.
Umiera. W końcu.
Nikt jej nie będzie już dręczył, nikt nie zmusi do rodzenia dzieci, które ktoś ma ochotę zjeść, nikt nie wrzuci do oparzarki i nie odetnie nóg na "galaretkę" .
Koniec Jej dramatu.
Załamany rolnik patrzy na maluchy i biadoli: „Trza płacić za utylizację maciory i jeszcze to zostało, a to już nic się nie da zrobić, nie wyżyje.”

„Weźmiemy” - pada jedyna możliwa decyzja. „Będzie pan miał mniej problemów”, przekonujemy.
„To bierzcie, ale to szkoda nawet karmić, nie ma szans.” - słyszymy.
„To nic, spróbujemy.” - pakujemy maluszki do miski i zaczynamy się wycofywać, żeby tylko nie zmienił zdania.

Mamy cala szesnastkę, już mijamy próg chlewni, a pan nie może sobie darować straty i choć nie wierzy, że prosiaki przeżyją,  w ostatniej chwili wyjmuje z miski dwa i dokłada jedynej karmiącej świni w chlewie.

„Ma i tak za dużo małych, ale może jak padną słabsze,  to te przyjmie.” - uśmiecha się z chytrością biznesmena.

Prawie biegniemy z miską do auta,  żeby nie zabrał kolejnych, ale zjawia się kolega-pocieszyciel i pan nagle traci zainteresowanie sprawą i zostawia nas w spokoju.
Jest po północy, a my stoimy na ulicy z miska, jednodniowych maleństw, wymazanych krwią ich mamy. Chce nam się wyć, ale nie ma na to czasu, bo życie tej czternastki jest teraz w naszych rękach.
Dostały właśnie szansę i urodziły się po raz drugi. Tym razem, żeby żyć.
-----------------------------
Potrzebują Waszej pomocy i to bardzo. Potrzebują dodatkowego opiekuna, chociaż tymczasowo (musimy zatrudnić) oraz  pieniędzy na postawienie ogrodzonych wybiegów i budowę domków całorocznych. Maluchy urosną do wagi 300 kg, będą silnymi i inteligentnymi zwierzętami. Musimy zapewnić im odpowiednie i bezpieczne warunki. Wiemy, jak to zrobić ponieważ już w tym momencie opiekujemy się 8 świniami (i 300 innymi zwierzętami), a placówką opiekujemy się od 2012 roku.*

Prosiaczki oszukały przeznaczenie i teraz ono jest w Waszych rękach. I tylko w Waszych.

Na co potrzebujemy środków (40 tys zł):
- ogrodzenie trzech działek o łącznej powierzchni 1,5 ha
- 5 ocieplanych domków całorocznych
- opieka weterynaryjna i karmienie na start ich życia

Dalsza część tej historii będzie prowadzona na profilach facebookowych:
https://www.facebook.com/animiesoanifutro/
https://www.facebook.com/Paka.dla.Bezdomniaka/
https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach/

Tekst oficjalny: http://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/612-to-normalne-one-s%C4%85-przyzwyczajone-interwnecja-w-hodowli-%C5%9Bwi%C5%84

Zdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z KorabekZdjęcie opisu zbiórki Drugie życie 14 świnek z Korabek

Aktualizacje


  • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

    Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

    07.08.2017
    07.08.2017

    Witajcie,najwyższy czas na podsumowanie zbiórki. Przepraszamy, że tak późno - natłok innych zadań. Z 14 uratowanych świnek, udało się nam odchować 12. Wpierw zajęły budynek psiaków-były dogrzewane, karmione z butelki co 3h...i wyrosły szybko na dorodne, asertywne świnki. Szybko musieliśmy zapewnić im nowe lokum - postanowiliśmy zaadaptować jeden z istniejących budynków (przy wejściu na teren placówki). Świnki zostały podzielone w grupy po 4 świnki - zajmują 3 pokoje/wybiegi. Docelowo oczywiście, muszą dostać większe lokum (jak inne świnki - czyli domek i większy wybieg), ale na razie jest tak szalenie dużo różnych inwestycji (dzięki Waszym środkom!), nie wszytko na raz - musimy poczekać.
    Zestawienie faktur https://drive.google.com/drive/folders/0B0lICBNwZVqPdnd4WDVBTEM5MEU
    Losy świnek możecie śledzić na:
    - profilu https://www.facebook.com/animiesoanifutro/
    - grupie ttps://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/

    Zdjęcie aktualizacji 6 867

Komentarze


  • toptuner.pl - awatar

    toptuner.pl

    24.12.2016
    24.12.2016

    Trzymajcie się ! Powodzenia ! :)

  • walesiak.eu - awatar

    walesiak.eu

    24.12.2016
    24.12.2016

    Damy radę !

  • Magdalena Grobelna-Jackowiak - awatar

    Magdalena Grobelna-Jackowiak

    21.12.2016
    21.12.2016

    Dużo milosci dla świnek

  • toptuner.pl - awatar

    toptuner.pl

    21.12.2016
    21.12.2016

    Dzięki ! Dzięki ! Dzięki !

  • emka - awatar

    emka

    20.12.2016
    20.12.2016

    Trzymam kciuki za świnki.

41 127 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 168 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 1 168

martyna - awatar
martyna
10
Agnieszka Więdłocha - awatar
Agnieszka Więdłocha
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Golanowska - awatar
Agnieszka Golanowska
5
toptuner.pl - awatar
toptuner.pl
370
Agata - awatar
Agata
10
walesiak.eu - awatar
walesiak.eu
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna Szwałkiewicz - awatar
Anna Szwałkiewicz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij