Zbiórka Trzęsienie ziemi w Turcji/Syrii - zdjęcie główne

Trzęsienie ziemi w Turcji/Syrii

117 401 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 343 osoby

6 lutego świat obiegły dramatyczne informacje o potężnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii! Z godziny na godzinę rośnie bilans ofiar. Wiele osób wciąż uwięzionych jest pod gruzami zawalonych budynków. Słychać krzyki i płacz... Zdjęcia z miejsc tragedii są przerażające.

Zbiórka powstała we współpracy z Polską Misją Medyczną.  Środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną ofiarom kataklizmu.

W poniedziałek nad ranem w Turcji doszło do potężnego trzęsienia ziemi, którego siła dochodziła do 7,8 stopnia w skali Richtera. Wstrząsy nastąpiły po godzinie 4 czasu lokalnego, w odległości ok. 30 km od miasta Gaziantep położonego blisko granicy z Syrią. Obecnie liczba zabitych przekroczyła 10 tysięcy, a rannych jest znacznie więcej! Zniszczeniu uległy setki budynków, tysiące osób straciło dach nad głową.

Służby ratunkowe, wolontariusze, sąsiedzi ryzykują własne życie, aby udzielać pomocy poszkodowanym i szukać ludzi uwięzionych pod gruzami. 

Rząd i władze lokalne zapewniają, że będą robić wszystko, co w ich mocy, aby udzielić pomocy poszkodowanym i wspierać ich w tym trudnym czasie. Wiele organizacji humanitarnych i darczyńców z całego świata oferuje swoją pomoc i wsparcie dla ofiar kataklizmu. Polska Misja Medyczna będzie pomagała poszkodowanym na miejscu katastrofy.

"Obecnie w Idlib nasi przyjaciele pracują nad wydobyciem spod gruzów budynków ofiar trzęsienia, którzy do wczoraj żyli w bardzo złych warunkach, a obecnie znalazły się w tragicznym położeniu i potrzebują natychmiastowej pomocy. Polska Misja Medyczna pozostaje w stałym kontakcie z lokalnymi partnerami, z którymi współpracuje od 2017 roku zapewniając pomoc medyczną i protezy dla kobiet i dzieci" - mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

W tej trudnej sytuacji wszystkich nas łączy wsparcie dla rodzin dotkniętych tą ogromną tragedią. Wszystkie środki ze zbiórki zostaną przekazane Polskiej Misji Medycznej, która działa na miejscu katastrofy.

Szczegóły znajdziecie na profilu Polskiej Misji Medycznej: https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna

kontakt dla mediów: [email protected]

Aktualizacje


 • Fundacja Pomagam.pl - awatar

  Fundacja Pomagam.pl

  14.02.2023
  14.02.2023

  Z całego serca dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Chcemy zrobić wszystko, by pomóc jak największej liczbie osób, które stały się ofiarami kataklizmu. Współpracujemy z Polską Misją Medyczną, która wspiera między innymi Syrian Civil Defense. Są to ratownicy wyciągający ludzi spod gruzów i wolontariusze. To właśnie im pomagamy, dostarczając m.in. paliwo i ciepłe posiłki.  Jak działa Polska Misja Medyczna na miejscu katastrofy?

  W pierwszej kolejności przekażemy środki, które pokryją m.in. uruchomienia ostrego dyżuru i chirurgii urazowej w szpitalu w Szamarin, dostarczenie niezbędnych leków do ośrodków zdrowia, gotowe posiłki dla osób przesiedlonych i paliwo dla potrzebujących placówek służby zdrowia.


  Dziękujemy Wam za wsparcie i wielkie serca. Życzymy wszystkiego dobrego!

  Zdjęcie aktualizacji 113 005

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.2023
  14.02.2023

  Pomagajcie tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.02.2023
  13.02.2023

  Nie bogowie wspierają dzielny naród Turcji i Syrii

 • Wrona - awatar

  Wrona

  13.02.2023
  13.02.2023

  Wsparcie dla Turcji

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.2023
  12.02.2023

 • Andrzej - awatar

  Andrzej

  12.02.2023
  12.02.2023

  pomagam.pl/trzesienie-ziemi

117 401 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 343 osoby

Wpłaty: 1 343

Monika Zair - awatar
Monika Zair
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Julia M - awatar
Julia M
20
Maria Lukas - awatar
Maria Lukas
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij