Walery - wesprzyj zbiórkę!

5 040 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 111 osób

Hej tam gdzieś znad czarnej wody

Wsiada na koń kozak młody

Czule żegna się z dziewczyną

Jeszcze czulej z Ukrainą..

 Walery, prosty chłopak o gołębim sercu. Przyjechał do nas zza wschodniej granicy. Jak wszyscy, którzy poszukują tu w Polsce pracy, nowego innego życia. Przyjechał na moment. Przyjechał przygotowywać nasze konie do adopcji. Przyjechał w odpowiedzi na ogłoszenie, że poszukujemy magicznego człowieka, który porozumiewa się z końmi i przygotuje je do pracy metodami naturalnymi. Walery ujął nas od razu. Szybko znaleźliśmy fundusze na jego pracę - stał się jednym z 6 muszkieterów na naszym folwarku.

Niedługo potem oddelegowaliśmy go na łąkę, gdzie sam otoczył opieką kilkadziesiąt koni. Był samotnym wilkiem, najlepiej czuł się samotnie, wśród zwierzaków i przestrzeni jaka ich otaczała. Był niezwykle samodzielny, radził sobie ze wszystkim sam, był stolarzem więc w wolnych chwilach robił przepiękne karmniki dla ptaków, rzeźbił rożne wzory i zawieszał wkoło swego domu, aby ptaki mogły kosztować różnych smakołyków. Na łące stoi malutki ruchomy dom gdzie Walery spędza zimy i upalne dni. Ma swój piecyk na gaz, ma mały aneks kuchenny, piętrowe łóżko, telewizor i internet do łączności z rodziną. Ile razy wpadamy do Walerego na jego włości na kawę z rana, zazwyczaj po oporządzeniu koni rzeźbi, ale zawsze częstuje nas ziemniakami z cebulą. Bo tu Walery i wszyscy nasi chłopcy z Ukrainy oszczędzają - 90 % wypłaty wysyłają na Ukrainę, do rodzin, które tam pozostawili. Walery wysyła pieniądze swojej ukochanej żonie, która została na Ukrainie wraz z dwójką dzieci. Bywa u nich raz na rok. 

Często, jak jesteśmy, ze smutnym uśmiechem pokazuje nam zdjęcia, opowiada jak dzieci dorastają, jak za nimi tęskni. Walery jest z nami prawie trzy lata, w tym czasie był w domu jedynie dwa razy. Baliśmy się, że nie wróci. A on nie tylko wrócił, ale przywiózł nam prezenty, które bardzo nas wzruszyły. Przywiózł zdjęcia i opowieści o tym, jak żyje się tam, w innym świecie. Kawa, słodycze - wszystko co damy trafia na Ukrainę. Czasem, jak rozmawiamy o Ukrainie, jak pytamy, a on odpowiada, to widzimy, jak ukradkiem ociera łzy. Bierze udział w naszej misji, ratuje z nami konie, jest im bezgranicznie oddany, a one go uwielbiają. Ale wiemy, że choć uwielbia tę pracę, to jest na świecie jedno miejsce, gdzie wolałby być bardziej. Na swojej Ukrainie, z żoną i dorastającymi bez niego dziećmi.

Walery nie mówi zbyt wiele o polityce. My nie pytamy. To prosty, ukraiński chłopak o wielkim sercu. Przyjechał tu, by jego rodzina tam miała za co żyć.   

Czy Walery szykuje konie do adopcji ? Nie, nigdy nawet nie zaczął. Okazało się, że z końmi wychowywał się od małego, kiedy tylko odrósł od ziemi oporządzał klacz u swego dziadka na Ukrainie i stępował na niej po polu na kawałku koca sznurku zarzuconym przez głowę. Walery nie zna typowej szkoły jazdy, choć konie kocha ponad wszystko. Został jednak z nami, nie mogło być inaczej.  Pracuje przy fundacyjnych koniach, pomaga przy innych zwierzętach. Często po godzinach.

Rok wynagrodzenia dla niego to kwota 35 tys zł z ZUSem i podatkami. Prosimy Was o wsparcie - zbieramy na rok, który Walery spędzi z nami. 

Mogliście poznać Walerego podczas targu w Skaryszewie, wraz z nami kilka dni temu był tam i dwie noce walczył wśród zgiełku o los polskich koni. Na zdjęciu z uratowaną w Skaryszewie łaciatą:

Fundacja Centaurus jest organizacją niezależną politycznie i religijnie, nie otrzymuje żadnych dotacji. Centaurus swoje działania finansuje wyłącznie z darowizn od osób prywatnych, firm i instytucji. 

Prowadzimy największy na starym kontynencie azyl dla koni, gdzie otaczamy opieką 400 koni i dziesiątki innych zwierząt. Prosimy, wesprzyj nas w finansowaniu opieki nad naszymi zwierzętami.  

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 776

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.04.2017
  13.04.2017

  czyń swoja wolę niechaj będzie całym prawem! 93!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2017
  20.03.2017

  wpłaciłam. Trzymam kciuki. Przecież po tym , co przeszły, Centaurusowe konie potrzebują teraz najlepszych ludzi-opiekunów i przyjaciół!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2017
  20.03.2017

  Dobrze, że są tacy ludzie. Karmniki na aukcję koniecznie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2017
  20.03.2017

  200,00 poszło! Może zróbcie bazarek i sprzedawajcie karmniki od Walerego są śliczne pewnie będzie mnóstwo chętnych.!!

 • Jolanta Worwa-Mazur - awatar

  Jolanta Worwa-Mazur

  20.03.2017
  20.03.2017

  Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

5 040 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 111 osób

Wpłaty: 111

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joasia - awatar
Joasia
30
Emilia Zielezińska - awatar
Emilia Zielezińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Julia i Jurek - awatar
Julia i Jurek
20
Beata - awatar
Beata
50
Czaterski Czaterski - awatar
Czaterski Czaterski
100
Kinga - awatar
Kinga
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij