Zbiórka Przekażmy Sobie Znak Pokoju  - zdjęcie główne

Przekażmy Sobie Znak Pokoju

12 886 zł  z 10 500 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Kampania "Znak Pokoju" pojawiła się na ulicach we wrześniu 2016 roku i była pierwszą kampanią stworzoną we współpracy organizacji LGBT i środowisk katolickich. Teraz zbieramy pieniądze, aby kampania trwała dalej!

---------------------------------------


CZYM JEST ZNAK POKOJU?

Żyjemy w kraju, w którym większość społeczeństwa określa siebie jako katolików i katoliczki.   A jednak gdzieś zaginęło myślenie o osobach LGBT jako o braciach i siostrach, których się akceptuje, szanuje, którym przekazuje się znak pokoju. "Przekażmy sobie znak pokoju” to pierwsza w Polsce kampania społeczna, w którą - na zaproszenie organizacji LGBT - włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich.

Kampania Znak Pokoju na przykładzie głęboko wierzących, heteroseksualnych i cispłciowych sojuszników i sojuszniczek pokazuje, że z wiary może wyrastać akceptacja oraz sprzeciw wobec dyskryminacji, przemocy, niesprawiedliwego traktowania. 


JAK WYGLĄDAŁA KAMPANIA DO TEJ PORY?

W ciągu miesiąca kampania dotarła do 10 największych miast Polski, na ulicach których wywieszono setki naszych billboardów i plakatów. Na stronie kampanii - www.ZnakPokoju.com - opublikowana została seria wideo wywiadów z katolikami, osobami LGBT i ich bliskimi. Dzięki niezliczonym relacjom medialnym kampania dotarła do milionów Polek i Polaków. Dla nas to jednak dopiero początek. Chcemy zrobić więcej i sięgać dalej. 

CO PLANUJEMY?

Zaplanowaliśmy, że w 2017 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Tolerado oraz grupą Wiara i Tęcza zorganizujemy 10 spotkań z bohaterami i bohaterkami kampanii w różnych miastach, aby dyskusje o akceptacji i wsparciu dotarły tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Mamy na ten cel już część środków. 

Ciebie prosimy o darowiznę, abyśmy w ramach tej zbiórki zebrali 10 500 zł. 


NA CO WYDAMY ZGROMADZONE PIENIĄDZE? 

Środki ze zbiórki planujemy przeznaczyć na:

  • wynajem sal, w których odbędą się spotkania

  • wynagrodzenie dla moderatorów spotkań

  • poczęstunek dla uczestników i uczestniczek spotkań

  • wydruk pocztówek kampanii „Przekażmy sobie Znak Pokoju”

  • produkcję tęczowych różańców – bransoletek, które są symbolem kampanii

  • koszty dojazdu i noclegu organizatorów i organizatorek 

  • lokalną promocję.


CO SIĘ STANIE, JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ?

Po przekroczeniu zakładanej kwoty, zebrane środki przeznaczymy na organizację spotkań. Do udziału w dyskusjach zaprosimy więcej bohaterów i bohaterek. Wyprodukujemy również większą ilość pocztówek i bransoletek. Dzięki temu włączymy do kampanii kolejne osoby. Ponadto zorganizujemy dystrybucję gadżetów kampanii za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pozwoli to naszym fanom i fankom wręczyć tęczowe różańce wspierającym je osobom. W ten sposób grono sojuszników i sojuszniczek będzie jeszcze liczniejsze!


Zbiórkę organizuje Kampania Przeciw Homofobii w partnerstwie z Grupą Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza oraz Stowarzyszeniem Tolerado. 

Włącz się w kampanię Znak Pokoju przekazując darowiznę. Każde spotkanie i każda dyskusja zmienia ludzi i - razem z nimi - zmienia kawałek świata!



Aktualizacje


  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

    Kampania Przeciw Homofobii

    24.01.2017
    24.01.2017

    Cześć,

    niedługo rozpoczynamy organizację pierwszych spotkań finansowanych z Twojej darowizny. Będziemy przesyłać relacje z wydarzeń. Ale w międzyczasie pomyśleliśmy, że jako darczyńcę Znaku Pokoju być może zainteresuje Cię jeszcze coś innego.

    Żeby wesprzeć WOŚP, który był w tym roku paskudniej niż zwykle atakowany przed mediai polityków, wystawiliśmy na aukcję plakat Kampanii Znak Pokoju. Może chcesz wziąć udział w aukcji wspierającej WOŚP i wywiesić sobie plakat?

    http://aukcje.wosp.org.pl/plakat-kampanii-przekazmy-sobie-znak-pokoju-i4092167

    Bardzo też prosimy o udostępnianie aukcji, kończy się za dwa dni!

    Pozdrawiam,

    Chaber

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    28.12.2016
    28.12.2016

    znakomita akcja, warta kontynuowania!

    • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

      Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

      01.01.2017
      01.01.2017

      Dziękujemy!

  • Michał z Bratysławy - awatar

    Michał z Bratysławy

    24.12.2016
    24.12.2016

    Popieram akcję. Zdrowych i spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku.

    • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

      Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

      01.01.2017
      01.01.2017

      Dziękujemy i wzajemnie, wszystkiego dobrego!

  • Paweł z Edynburga - awatar

    Paweł z Edynburga

    23.12.2016
    23.12.2016

    Dziękuję za tą piękną akcję. Widziałem dużo niezrozumienia i złych intencji wobec osób LGBT jako diecezjalny seminarzysta i też po prostu jako katolik w Polsce. Teraz czuję tą złą intencję na własnej skórze kiedy tylko przyjeżdżam na święta. Dziękuję za wasze serce i pomoc!

    • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

      Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

      01.01.2017
      01.01.2017

      My dziękujemy za wsparcie i życzymy dużo dobrej energii!

  • Mariola Gibuła - awatar

    Mariola Gibuła

    23.12.2016
    23.12.2016

    Dziękuję za pomoc synowi. Jesteście wielcy!!!

    • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

      Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

      01.01.2017
      01.01.2017

      To my dziękujemy i zawsze będziemy pomagać jak tylko się da :)

  • Krzysztof Paluszak - awatar

    Krzysztof Paluszak

    23.12.2016
    23.12.2016

    Mój wdowi grosz dla Was. Dziękuję, że jesteście!

    • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

      Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

      01.01.2017
      01.01.2017

      Jesteśmy, bo czujemy wsparcie i czujemy, że jesteśmy potrzebni. Dziękujęmy!

12 886 zł  z 10 500 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 93

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Michał z Wrocławia - awatar
Michał z Wrocławia
100
Paweł - awatar
Paweł
100
Michał z Bratysławy - awatar
Michał z Bratysławy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Błażej - awatar
Błażej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paweł z Edynburga - awatar
Paweł z Edynburga
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij