Zbiórka Przekażmy Sobie Znak Pokoju - zdjęcie główne

Przekażmy Sobie Znak Pokoju

12 886 zł z 10 500 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby
Zbiórka zakończona
 

Kampania "Znak Pokoju" pojawiła się na ulicach we wrześniu 2016 roku i była pierwszą kampanią stworzoną we współpracy organizacji LGBT i środowisk katolickich. Teraz zbieramy pieniądze, aby kampania trwała dalej!

---------------------------------------


CZYM JEST ZNAK POKOJU?

Żyjemy w kraju, w którym większość społeczeństwa określa siebie jako katolików i katoliczki.   A jednak gdzieś zaginęło myślenie o osobach LGBT jako o braciach i siostrach, których się akceptuje, szanuje, którym przekazuje się znak pokoju. "Przekażmy sobie znak pokoju” to pierwsza w Polsce kampania społeczna, w którą - na zaproszenie organizacji LGBT - włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich.

Kampania Znak Pokoju na przykładzie głęboko wierzących, heteroseksualnych i cispłciowych sojuszników i sojuszniczek pokazuje, że z wiary może wyrastać akceptacja oraz sprzeciw wobec dyskryminacji, przemocy, niesprawiedliwego traktowania. 


JAK WYGLĄDAŁA KAMPANIA DO TEJ PORY?

W ciągu miesiąca kampania dotarła do 10 największych miast Polski, na ulicach których wywieszono setki naszych billboardów i plakatów. Na stronie kampanii - www.ZnakPokoju.com - opublikowana została seria wideo wywiadów z katolikami, osobami LGBT i ich bliskimi. Dzięki niezliczonym relacjom medialnym kampania dotarła do milionów Polek i Polaków. Dla nas to jednak dopiero początek. Chcemy zrobić więcej i sięgać dalej. 

CO PLANUJEMY?

Zaplanowaliśmy, że w 2017 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Tolerado oraz grupą Wiara i Tęcza zorganizujemy 10 spotkań z bohaterami i bohaterkami kampanii w różnych miastach, aby dyskusje o akceptacji i wsparciu dotarły tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Mamy na ten cel już część środków. 

Ciebie prosimy o darowiznę, abyśmy w ramach tej zbiórki zebrali 10 500 zł. 


NA CO WYDAMY ZGROMADZONE PIENIĄDZE? 

Środki ze zbiórki planujemy przeznaczyć na:

 • wynajem sal, w których odbędą się spotkania

 • wynagrodzenie dla moderatorów spotkań

 • poczęstunek dla uczestników i uczestniczek spotkań

 • wydruk pocztówek kampanii „Przekażmy sobie Znak Pokoju”

 • produkcję tęczowych różańców – bransoletek, które są symbolem kampanii

 • koszty dojazdu i noclegu organizatorów i organizatorek 

 • lokalną promocję.


CO SIĘ STANIE, JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ?

Po przekroczeniu zakładanej kwoty, zebrane środki przeznaczymy na organizację spotkań. Do udziału w dyskusjach zaprosimy więcej bohaterów i bohaterek. Wyprodukujemy również większą ilość pocztówek i bransoletek. Dzięki temu włączymy do kampanii kolejne osoby. Ponadto zorganizujemy dystrybucję gadżetów kampanii za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pozwoli to naszym fanom i fankom wręczyć tęczowe różańce wspierającym je osobom. W ten sposób grono sojuszników i sojuszniczek będzie jeszcze liczniejsze!


Zbiórkę organizuje Kampania Przeciw Homofobii w partnerstwie z Grupą Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza oraz Stowarzyszeniem Tolerado. 

Włącz się w kampanię Znak Pokoju przekazując darowiznę. Każde spotkanie i każda dyskusja zmienia ludzi i - razem z nimi - zmienia kawałek świata!Aktualizacje


 • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

  Kampania Przeciw Homofobii

  24.01.17
  24.01.17

  Cześć, niedługo rozpoczynamy organizację pierwszych spotkań finansowanych z Twojej darowizny. Będziemy przesyłać relacje z wydarzeń. Ale w międzyczasie pomyśleliśmy, że jako darczyńcę Znaku Pokoju być może zainteresuje Cię jeszcze coś innego. Żeby wesprzeć WOŚP, który był w tym roku paskudniej niż zwykle atakowany przed mediai polityków, wystawiliśmy na aukcję plakat Kampanii Znak Pokoju. Może chcesz wziąć udział w aukcji wspierającej WOŚP i wywiesić sobie plakat? http://aukcje.wosp.org.pl/plakat-kampanii-przekazmy-sobie-znak-pokoju-i4092167 Bardzo też prosimy o udostępnianie aukcji, kończy się za dwa dni! Pozdrawiam, Chaber

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.16
  28.12.16

  znakomita akcja, warta kontynuowania!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   01.01.17
   01.01.17

   Dziękujemy!

 • Michał z Bratysławy - awatar

  Michał z Bratysławy

  24.12.16
  24.12.16

  Popieram akcję. Zdrowych i spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku.

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   01.01.17
   01.01.17

   Dziękujemy i wzajemnie, wszystkiego dobrego!

 • Paweł z Edynburga - awatar

  Paweł z Edynburga

  23.12.16
  23.12.16

  Dziękuję za tą piękną akcję. Widziałem dużo niezrozumienia i złych intencji wobec osób LGBT jako diecezjalny seminarzysta i też po prostu jako katolik w Polsce. Teraz czuję tą złą intencję na własnej skórze kiedy tylko przyjeżdżam na święta. Dziękuję za wasze serce i pomoc!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   01.01.17
   01.01.17

   My dziękujemy za wsparcie i życzymy dużo dobrej energii!

 • Mariola Gibuła - awatar

  Mariola Gibuła

  23.12.16
  23.12.16

  Dziękuję za pomoc synowi. Jesteście wielcy!!!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   01.01.17
   01.01.17

   To my dziękujemy i zawsze będziemy pomagać jak tylko się da :)

 • Krzysztof Paluszak - awatar

  Krzysztof Paluszak

  23.12.16
  23.12.16

  Mój wdowi grosz dla Was. Dziękuję, że jesteście!

  • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

   Kampania Przeciw Homofobii - Organizator zbiórki

   01.01.17
   01.01.17

   Jesteśmy, bo czujemy wsparcie i czujemy, że jesteśmy potrzebni. Dziękujęmy!

12 886 zł z 10 500 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby
Zbiórka zakończona
 

Wpłaty: 93

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Michał z Wrocławia - awatar
Michał z Wrocławia
100
Paweł - awatar
Paweł
100
Michał z Bratysławy - awatar
Michał z Bratysławy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Błażej - awatar
Błażej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paweł z Edynburga - awatar
Paweł z Edynburga
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij