Zbiórka Grosik dla ZUZU. - miniaturka zdjęcia

Grosik dla ZUZU.

Zbiórka Grosik dla ZUZU. - zdjęcie główne

Grosik dla ZUZU.

2 566 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób
Wpłać teraz
 

Pod koniec listopada na jeden z telefonów fundacyjnych zadzwoniła  córka właścicielki chlewni, z informacją, że urodziła się im świnka –  chora na karzełkowatość. 

Zapytano nas, czy jesteśmy w stanie  przejąć świnkę, ponieważ nie mogą jej trzymać i czeka ją utylizacja.  Podjęliśmy decyzję o przygarnięciu świnki. Od razu po odbiorze pojechaliśmy z  nią do kliniki na pełną diagnostykę. Została kompleksowo przebadana –  lekarze stwierdzili karzełkowatość. Niestety oznacza to, że Zuzu nie  będzie miała długiego żywota. Choroba nie hamuje wzrostu narządów  wewnętrznych, co oznacza, że będą rosły, a ona nie. Jesteśmy umówieni na  comiesięczne kontrole RTG i USG, aby sprawdzać rozwój Zuzu.

Świnka  przebywa pod stałą opieką jednego z naszych działaczy, świetnie  dogaduje się z psami i innymi zwierzętami. Jest bardzo czystą świnką, w  domu załatwia się do kuwety, a na spacery chodzi na szelkach wraz z  psami, z którymi mieszka. Uwielbia pomidorki i ogórka. Potrafi słodko  zachrumkać, ale też kwiknąć, gdy coś jest nie po jej myśli.

Gdyby  Zuzu urodziła się zdrowa - nigdy byśmy się o jej istnieniu nie  dowiedzieli, byłaby jedną z wielu, obok których przechodzimy  nieświadomie obojętni. Byłaby utuczona i przeznaczona na ubój. Nie  wiemy, ile takich Zuzu przychodzi na świat. 

Jesteśmy świadomi, że nie  zmienimy świata tu i teraz, ale świat Zuzu udało się odmienić. Każdego  dnia udowadnia, że warto.

Na początku lutego,  Zuzu ponownie była na badaniach kontrolnych. Bardzo się o nią martwimy, badanie wykazało nieznaczne powiększenie się jednego płuca. W niedługim czasie powtórzono kontrolę, innych zmian nie wykryto. Obecnie nic nie wskazuje na pogorszenie się stanu zdrowia Zuzu. Badanie USG serca wykazało prawidłową budowę, ponadto nie ma nadciśnienia płucnego oraz brak zwężenia aorty.

 Apetyt jej dopisuje - dla pomidorków koktajlowych zrobi wszystko! 

Zuzu potrzebuje wsparcia w częstych kontrolach weterynaryjnych, oraz wyżywieniu. Stała opieka weterynaryjna dla Zuzu to ponad 300 zł miesięcznie. Koszt wyżywienia to miesięcznie około 600 zł. Zuzu je świeże warzywa, a także specjalną paszę, która nie powoduje tycia.  Do tego dochodzi koszt dojazdów do kliniki. Potrzebne są też podkłady higieniczne z których korzysta, żwirek do kuwety w dużej ilości, posłania - bo Zuzu każde niszczy ;-) 

Zuzu odwiedza również szkoły uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych :)

Zuzu prosi o grosik. By mogła tu być jak najdłużej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  31.03.20
  31.03.20

  500 koni i setki innych zwierząt. Chore, kalekie, stare. W obliczu obecnej tragedii, ludzkiej i ponadczasowej, nasze zwierzęta mogą za moment przestać być dla tego świata ważne. Błagamy Was, ostatkiem nadziei. Jeśli możecie… wesprzyjcie je. Błagamy, pomóżcie naszym zwierzakom przetrwać, pomóżcie azylowi nie zniknąć z mapy Europy. Za miesiąc, czy dwa, może już nie być co ratować. Błagamy, pomóż przetrwać! 🔴 https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualności 46 803

Komentarze


 • Dorota - awatar

  Dorota

  01.03.18
  01.03.18

  Całuski Zuzu :*

 • Adrian - awatar

  Adrian

  01.03.18
  01.03.18

  Kazdemu warto pomoc, nawet wesolej swince !!

2 566 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 78

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Klaudia - awatar
Klaudia
5
Adam - awatar
Adam
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Eva Maria Oxblom - awatar
Eva Maria Oxblom
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota - awatar
Dorota
10
Kacha - awatar
Kacha
10
Patryk Radovac - awatar
Patryk Radovac
20
Oliwia Piotrowska-Wieczorek - awatar
Oliwia Piotrowska-Wieczorek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij