Zbiórka Grosik dla ZUZU. - zdjęcie główne

Grosik dla ZUZU.

2 626 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby

Pod koniec listopada na jeden z telefonów fundacyjnych zadzwoniła  córka właścicielki chlewni, z informacją, że urodziła się im świnka –  chora na karzełkowatość. 

Zapytano nas, czy jesteśmy w stanie  przejąć świnkę, ponieważ nie mogą jej trzymać i czeka ją utylizacja.  Podjęliśmy decyzję o przygarnięciu świnki. Od razu po odbiorze pojechaliśmy z  nią do kliniki na pełną diagnostykę. Została kompleksowo przebadana –  lekarze stwierdzili karzełkowatość. Niestety oznacza to, że Zuzu nie  będzie miała długiego żywota. Choroba nie hamuje wzrostu narządów  wewnętrznych, co oznacza, że będą rosły, a ona nie. Jesteśmy umówieni na  comiesięczne kontrole RTG i USG, aby sprawdzać rozwój Zuzu.

Świnka  przebywa pod stałą opieką jednego z naszych działaczy, świetnie  dogaduje się z psami i innymi zwierzętami. Jest bardzo czystą świnką, w  domu załatwia się do kuwety, a na spacery chodzi na szelkach wraz z  psami, z którymi mieszka. Uwielbia pomidorki i ogórka. Potrafi słodko  zachrumkać, ale też kwiknąć, gdy coś jest nie po jej myśli.

Gdyby  Zuzu urodziła się zdrowa - nigdy byśmy się o jej istnieniu nie  dowiedzieli, byłaby jedną z wielu, obok których przechodzimy  nieświadomie obojętni. Byłaby utuczona i przeznaczona na ubój. Nie  wiemy, ile takich Zuzu przychodzi na świat. 

Jesteśmy świadomi, że nie  zmienimy świata tu i teraz, ale świat Zuzu udało się odmienić. Każdego  dnia udowadnia, że warto.

Na początku lutego,  Zuzu ponownie była na badaniach kontrolnych. Bardzo się o nią martwimy, badanie wykazało nieznaczne powiększenie się jednego płuca. W niedługim czasie powtórzono kontrolę, innych zmian nie wykryto. Obecnie nic nie wskazuje na pogorszenie się stanu zdrowia Zuzu. Badanie USG serca wykazało prawidłową budowę, ponadto nie ma nadciśnienia płucnego oraz brak zwężenia aorty.

 Apetyt jej dopisuje - dla pomidorków koktajlowych zrobi wszystko! 

Zuzu potrzebuje wsparcia w częstych kontrolach weterynaryjnych, oraz wyżywieniu. Stała opieka weterynaryjna dla Zuzu to ponad 300 zł miesięcznie. Koszt wyżywienia to miesięcznie około 600 zł. Zuzu je świeże warzywa, a także specjalną paszę, która nie powoduje tycia.  Do tego dochodzi koszt dojazdów do kliniki. Potrzebne są też podkłady higieniczne z których korzysta, żwirek do kuwety w dużej ilości, posłania - bo Zuzu każde niszczy ;-) 

Zuzu odwiedza również szkoły uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych :)

Zuzu prosi o grosik. By mogła tu być jak najdłużej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 768

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marcin Stodoła - awatar

  Marcin Stodoła

  22.07.2020
  22.07.2020

  TRZYMAJTA SIE TAM

 • Dorota - awatar

  Dorota

  01.03.2018
  01.03.2018

  Całuski Zuzu :*

 • Adrian - awatar

  Adrian

  01.03.2018
  01.03.2018

  Kazdemu warto pomoc, nawet wesolej swince !!

2 626 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby

Wpłaty: 83

Marcin Stodoła - awatar
Marcin Stodoła
10
Kasia Armatowska - awatar
Kasia Armatowska
10
Klaudia - awatar
Klaudia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
natalia - awatar
natalia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Klaudia - awatar
Klaudia
5
Adam - awatar
Adam
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Eva Maria Oxblom - awatar
Eva Maria Oxblom
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij