Zbiórka Grosik dla ZUZU. - zdjęcie główne

Grosik dla ZUZU.

2 626 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Pod koniec listopada na jeden z telefonów fundacyjnych zadzwoniła  córka właścicielki chlewni, z informacją, że urodziła się im świnka –  chora na karzełkowatość. 

Zapytano nas, czy jesteśmy w stanie  przejąć świnkę, ponieważ nie mogą jej trzymać i czeka ją utylizacja.  Podjęliśmy decyzję o przygarnięciu świnki. Od razu po odbiorze pojechaliśmy z  nią do kliniki na pełną diagnostykę. Została kompleksowo przebadana –  lekarze stwierdzili karzełkowatość. Niestety oznacza to, że Zuzu nie  będzie miała długiego żywota. Choroba nie hamuje wzrostu narządów  wewnętrznych, co oznacza, że będą rosły, a ona nie. Jesteśmy umówieni na  comiesięczne kontrole RTG i USG, aby sprawdzać rozwój Zuzu.

Świnka  przebywa pod stałą opieką jednego z naszych działaczy, świetnie  dogaduje się z psami i innymi zwierzętami. Jest bardzo czystą świnką, w  domu załatwia się do kuwety, a na spacery chodzi na szelkach wraz z  psami, z którymi mieszka. Uwielbia pomidorki i ogórka. Potrafi słodko  zachrumkać, ale też kwiknąć, gdy coś jest nie po jej myśli.

Gdyby  Zuzu urodziła się zdrowa - nigdy byśmy się o jej istnieniu nie  dowiedzieli, byłaby jedną z wielu, obok których przechodzimy  nieświadomie obojętni. Byłaby utuczona i przeznaczona na ubój. Nie  wiemy, ile takich Zuzu przychodzi na świat. 

Jesteśmy świadomi, że nie  zmienimy świata tu i teraz, ale świat Zuzu udało się odmienić. Każdego  dnia udowadnia, że warto.

Na początku lutego,  Zuzu ponownie była na badaniach kontrolnych. Bardzo się o nią martwimy, badanie wykazało nieznaczne powiększenie się jednego płuca. W niedługim czasie powtórzono kontrolę, innych zmian nie wykryto. Obecnie nic nie wskazuje na pogorszenie się stanu zdrowia Zuzu. Badanie USG serca wykazało prawidłową budowę, ponadto nie ma nadciśnienia płucnego oraz brak zwężenia aorty.

 Apetyt jej dopisuje - dla pomidorków koktajlowych zrobi wszystko! 

Zuzu potrzebuje wsparcia w częstych kontrolach weterynaryjnych, oraz wyżywieniu. Stała opieka weterynaryjna dla Zuzu to ponad 300 zł miesięcznie. Koszt wyżywienia to miesięcznie około 600 zł. Zuzu je świeże warzywa, a także specjalną paszę, która nie powoduje tycia.  Do tego dochodzi koszt dojazdów do kliniki. Potrzebne są też podkłady higieniczne z których korzysta, żwirek do kuwety w dużej ilości, posłania - bo Zuzu każde niszczy ;-) 

Zuzu odwiedza również szkoły uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych :)

Zuzu prosi o grosik. By mogła tu być jak najdłużej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 768

Komentarze


 • Marcin Stodoła - awatar

  Marcin Stodoła

  22.07.2020
  22.07.2020

  TRZYMAJTA SIE TAM

 • Dorota - awatar

  Dorota

  01.03.2018
  01.03.2018

  Całuski Zuzu :*

 • Adrian - awatar

  Adrian

  01.03.2018
  01.03.2018

  Kazdemu warto pomoc, nawet wesolej swince !!

2 626 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 83

Marcin Stodoła - awatar
Marcin Stodoła
10
Kasia Armatowska - awatar
Kasia Armatowska
10
Klaudia - awatar
Klaudia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
natalia - awatar
natalia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Klaudia - awatar
Klaudia
5
Adam - awatar
Adam
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Eva Maria Oxblom - awatar
Eva Maria Oxblom
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij