Zbiórka Budki dla wolnożyjących kotów - zdjęcie główne

Budki dla wolnożyjących kotów

550 zł  z 550 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Donos do Naczelnika Urząd Kontroli Życzliwości dla Zwierząt

Uprzejmie donoszę Szanownemu Panu Naczelnikowi, iż poprzedniej niedzieli, w wiadomym miejscu, spotkała się znów grupa młodych ludzi o podejrzanym wyglądzie.

Najpierw nosili pudła o nieznanej zawartości, a było ich bardzo dużo i na pewno były ciężkie.

Później coś cięli, rżnęli i drapali – jednym słowem strasznie hałasowali. Potem robili coś bardzo brzydkiego z taką pianką, aż zakleili chyba wszystkie dziurki, a w szczególności tę od klucza, przez którą podglądałem. Na szczęście jak już podłubałem i odetkałem tę dziurkę (znaczy się od klucza), to oni nadal tam byli. Wywijali wokół taką czarną folią i wychodziły im z tego wielkie czarne pudełka, w których coś upychali. Na pewno jakąś kontrabandę! Zaznaczę, że oni (znaczy się ta dziwna młodzież) już tak robili i, co oburzające!, wcale tego nie wstydzą.

Chciałbym, żeby Pan Naczelnik wziął pod uwagę, że na posterunku, na kolanach pod drzwiami, spędziłem cały dzień nic nie jedząc i nie pijąc. Byłem zmuszony sobie podłubać i jeszcze do dzisiaj mam wytrzeszcz w prawym oku od patrzenia przez tę dziurkę.

Z poważaniem, Uprzejmy Donosiciel


Tak wygląda tworzenie budek widziane oczyma postronnego (p)odglądacza  ;)

A czym są budki dla kotów wolnożyjących?

Budkami dla kotów wolnożyjących nazywamy proste konstrukcje mające na celu zapewnienie im warunków umożliwiających przeżycie w warunkach zimowych.

Jedna mała budka nie kosztuje dużo - stretch (10 zł), pianka (20 zł), styropian (15 zł), taśma klejąca (10 zł), paleta do postawienia na niej budki, plandeka do okrycia. Część materiałów wykorzystanych do budowy, pierwotnie miała inne przeznaczenie. Zostały one jednak zaadoptowane na potrzeby tego przedsięwzięcia, a pochodzą od naszych darczyńców i wolontariuszy.

Materiały trzeba kupić, przywieść, a gotową budkę zawieźć i ustawić w miejscu docelowym oraz zabezpieczyć. Na samą budowę potrzebny jest zapał i czas. Zapału mamy pod dostatkiem, a czasu poświęcimy, ile będzie trzeba. Jedyne czego nam brak to materiały. Jeśli możecie zasilić nasz fundusz budkowy, albo posiadacie materiały, które moglibyśmy wykorzystać to nie odmówimy ich przyjęcia.

Jak wygląda kolejność budowania domku dla naszych futrzastych przyjaciół:

  • Podział posiadanych materiałów na konkretne budki oraz podział obowiązków.
  • Pocięcie posiadanych materiałów oraz wycięcie wszystkich kształtów.
  • Połączenie wyciętych kawałków w całość za pomocą pianki montażowej.
  • Zajadanie ciasta i popijanie kawki w oczekiwaniu na sklejenie się pianki :)
  • Przycinanie nadlewek z pianki oraz kontrola wykonania połączeń.
  • Zawijanie z zewnątrz stretch-em kilkoma warstwami w różnych kierunkach.
  • Oklejanie z zewnątrz wszystkich naroży oraz otworu wejściowego.
  • Zasłonka wejścia i wypełnianie domku wyściółką.

Sześciu osobom zajęło 5 godzin wykonanie 10 budek. Proste prawda?

Komentarze


  • Mariusz Goetze - awatar

    Mariusz Goetze

    17.01.2017
    17.01.2017

    Warto pomagać , pomagam , pomagaj

    • Fundacja Przytul Kota - awatar

      Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

      17.01.2017
      17.01.2017

      Serdecznie dziękujemy w imieniu kociaków <3

550 zł  z 550 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Wpłaty: 20

Anna Gosiowa - awatar
Anna Gosiowa
5
Asia - awatar
Asia
20
Ewa Zielińska - awatar
Ewa Zielińska
20
Cezar Pokorski - awatar
Cezar Pokorski
82
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mariusz Goetze - awatar
Mariusz Goetze
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Villena - awatar
Villena
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij