Zbiórka Pomoc Natalii w diagnozie - zdjęcie główne

Pomoc Natalii w diagnozie

8 100 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne zaangażowanie w pomoc Natalii, której udało się pomóc w diecie i diagnostyce. Dziewczynka jest po wizytach i serii nowych badań diagnostycznych w Rzeszowie i Sanoku (m.innymi endoktrynolog, okulista). Darowizny pozwoliły w 2020 i na początku 2021 w pokrywaniu badań, kosztów wizyt, dojazdu i przepisywanych leków oraz pokryciu kosztów diety i okularów. Dziękujemy za pomoc w 2018/2019 co pozwoliło na pokrycie badania genetycznego za kilka tysięcy złotych. Dzięki tym wszystkim badaniom wiemy, iż Natalia zmaga się z nietolerancją glukozy, fruktozy, laktozy, histaminy i glutenu oraz kontynuuje swoje leczenie i dalszą diagnostykę schorzenia. Niestety Nadal nie ma postawionej ostatecznej diagnozy i tylko leczy następujące objawy oraz stosuje zalecaną dietę specjalistyczną. Dziękujemy więc za każdą darowiznę na rzecz tego dofinansowania Fundacji :)  Głęboko wierzymy w powodzenie tej walki o diagnozę Natalii. Dziękujemy za każdą darowiznę.

Fundacja Nieskończone Możliwości


Natalia ma niespełna 12 lat i pochodzi z Trepczy w Sanoku w województwie podkarpackim, kocha muzykę, zwierzęta i chce spełniać swoje marzenia oraz rozwijać swoje pasje jak każde dziecko. Natalia walczy jednak z rzadkimi nieznanymi chorobami trawiennymi metabolicznymi i nietolerancjami pokarmowymi, które obecnie znajdują się w trakcie długiej kosztownej diagnozy. Objawy tej choroby to częste bóle brzucha, wymioty i nietolerancje pokarmowe. Natalia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki wsparciu darczyńców, głównie z Podkarpacia w 2019 roku Fundacji udało się sfinansować dziewczynce za kilka tysięcy złotych badanie genetyczne i kilka konsultacji medycznych. Niestety to nie pozwoliło jej zdiagnozować do końca (badanie wykazało gen odpowiedzialny za nietolerancję laktozy) i to nie koniec walki o diagnozę Natalii, która ciągle stara się poznać na co jest chora. Dziewczynce pilnie potrzebne są dalsze badania i diagnostyka oraz wymaga bardzo drogiego pełnopłatnego specjalistycznego żywienia (nietolerancje  fruktozy, glukozy, laktozy ) . Aby żyć potrzebuje częstych konsultacji i wizyt lekarskich u specjalistów w Rzeszowie i w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym  w Krakowie oraz lekarzy chorób metabolitycznych w Rzeszowie i Krakowie. W dobie Koronowirusa (COVID-19) i utrudnionego dostępu do niektórych ośrodków medycznych niestety konieczne są również wizyty prywatne. Obecnie Natalia znajduje się m.innymi pod opieką lekarza pediatry gastroeterologa i chorób metabolicznych z Niepublicznej Przygodni specjalistycznej Rzelek w Rzeszowie. Niezbędne są również np. badania w kierunku nietolerancji histaminy, badania w kierunku tarczycy i trzustki, badania wątrobowe, niezbędny jest zakup dziecięcej ortezy tułowia i inne zalecane przez lekarzy konsultacje, badania oraz badania genetyczne jeśli będzie to niezbędne. Nadal rozszerzana jest także diagnostyka nietolerancji i Natalia musi zrobić kolejne badania w tym zakresie, niestety są one płatne. Rodziców dziewczynki nie stać na finansowanie tych wszystkich wydatków z funduszy prywatnych. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie Natalii i jej diagnostyki. Pomóżmy jej w tej diagnozie. Przekazane darowizny zostaną przeznaczone na sfinansowanie niezbędnych badań diagnostycznych nietolerancji i innych niezbędnych badań diagnostycznych, prywatnych konsultacji medycznych, dojazdu do publicznych ośrodków zdrowia, zakupu zalecanych leków i odżywek, pobytu jednego z rodziców w szpitalu podczas kolejnych hospitalizacji dziewczynki oraz pokrycia kosztów niezbędnej i zalecanej diety. Wszystkie wskazane wydatki będą również rozliczone księgowo Fundacji Nieskończone Możliwości przez rodziców dziewczynki, jak każde dofinansowanie naszej Fundacji. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie, w tych trudnych obecnie czasach pandemii COVID-19 dla chorych na choroby rzadkie. 

Szanowni Państwo

W ramach tej zbiórki na rzecz dofinansowania dla Natalii Kobylarskiej z Sanoka liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Przyda się każdy grosz, na rzecz dofinansowania dla Natalii i jej diagnostyki, kosztownej diety i leczenia. Walka o diagnozę chorego na nieznaną chorobę rzadką jest niestety długa i kosztowna, to nawet 5 lat.  Koszty np. wielu konsultacji, badań ( np. genetycznych), specjalistycznej diety w przypadku nietolerancji pokarmowych laktozy/fruktozy oraz dojazdu na wiele wizyt w szpitalach w całej Polsce są niestety nierefundowane. Dzięki tej zbiórce Natalia Kobylarska będzie miała zapewnione fundusze na kontynuację tej żmudnej diagnostyki i dietę specjalistyczną. Pandemia COVID-19 niestety pogłębia te problemy. Chorzy na choroby rzadkie należą do grupy ryzyka ciężkim przebiegiem zakażenia Koronawirusem, dodatkowo często kontynuują diagnostykę, oczekują na kosztowne nierefundowane leki. Dlatego walczmy o kontynuację diagnostyki Natalii. Ta Zbiórka Fundacji, jak każda inna akcja charytatywna Fundacji, jest rozliczana księgowo. Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce. W przypadku pytań dotyczących zbiórki i Fundacji proszę o kontakt.

Dziękujemy wszystkim internautom zwłaszcza z Podkarpacia za wsparcie zbiórki i zaangażowanie. Jesteśmy pod wielkim tego wrażeniem, jak bardzo udało się pomóc Natalii dotychczas. Dzięki wam i m.innymi darczyńcom tej zbiórki udało nam się dofinansować w przeszłości Natalii wiele wizyt medycznych, badanie genetyczne za kilka tysięcy złotych oraz dietę. W związku z wydatkami związanymi z dietą i diagnostyką Natalii oraz planowanymi wydatkami postanowiliśmy o zwiększeniu naszego celu, może uda się zebrać nawet więcej. Jeszcze raz wielkie dzięki i okazane serce. 


Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości 

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  25.10.2023
  25.10.2023

  U Natalii zdiagnozowano Zespół Ehlersa-Danlosa (EDS), który objawia się głównie nadmierną wiotkością i ruchliwością stawów, częstym bólem, utratą wiotkości skóry, jej rozciągliwością, skoliozą i licznymi zaburzeniami w obrębie innych narządów. Dzięki badaniom genetycznym zdiagnozowano u niej liczne inne nietolerancje pokarmowe np. glukozy, laktozy i fruktozy. Jeśli chcą Państwo wesprzeć jej dalsze leczenie, dietę i rehabilitację rosimy o darowizny pomagam.pl/pomocnataliisanok Dziękujemy za każdy dar serca Pozdrawiamy :) https://pomagam.pl/pomocnataliisanok

Komentarze


 • Franciszek Sarapata - awatar

  Franciszek Sarapata

  03.12.2020
  03.12.2020

  Zdrówka i powodzenia Natalia. Trzymaj się z rodzicami mocno. Wszystko będzie dobrze. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.2020
  27.11.2020

  Dużo zdrowia, z okazji mikołajek Święty Mikołaj dopomoże. Pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2020
  26.11.2020

  Jesteś śliczną, pogodną dziewczynką. Wyzdrowiejesz. Czy oglądałaś film "Cuda z nieba"? Jak nie to musisz koniecznie obejrzeć. Ten film jest prawie o Tobie.

  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

   Fundacja Nieskończone Możliwości - Organizator zbiórki

   26.11.2020
   26.11.2020

   Dziękujemy za życzenia, przekażemy Natalii :)

8 100 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 120

Piotr Salwach - awatar
Piotr Salwach
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
182
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
165
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Franciszek Sarapata - awatar
Franciszek Sarapata
123
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maddy - awatar
Maddy
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij