Zbiórka Pomoc Natalii w diagnozie - zdjęcie główne

Pomoc Natalii w diagnozie

8 100 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne zaangażowanie w pomoc Natalii, której udało się pomóc w diecie i diagnostyce. Dziewczynka jest po wizytach i serii nowych badań diagnostycznych w Rzeszowie i Sanoku (m.innymi endoktrynolog, okulista). Darowizny pozwoliły w 2020 i na początku 2021 w pokrywaniu badań, kosztów wizyt, dojazdu i przepisywanych leków oraz pokryciu kosztów diety i okularów. Dziękujemy za pomoc w 2018/2019 co pozwoliło na pokrycie badania genetycznego za kilka tysięcy złotych. Dzięki tym wszystkim badaniom wiemy, iż Natalia zmaga się z nietolerancją glukozy, fruktozy, laktozy, histaminy i glutenu oraz kontynuuje swoje leczenie i dalszą diagnostykę schorzenia. Niestety Nadal nie ma postawionej ostatecznej diagnozy i tylko leczy następujące objawy oraz stosuje zalecaną dietę specjalistyczną. Dziękujemy więc za każdą darowiznę na rzecz tego dofinansowania Fundacji :)  Głęboko wierzymy w powodzenie tej walki o diagnozę Natalii. Dziękujemy za każdą darowiznę.

Fundacja Nieskończone Możliwości


Natalia ma niespełna 12 lat i pochodzi z Trepczy w Sanoku w województwie podkarpackim, kocha muzykę, zwierzęta i chce spełniać swoje marzenia oraz rozwijać swoje pasje jak każde dziecko. Natalia walczy jednak z rzadkimi nieznanymi chorobami trawiennymi metabolicznymi i nietolerancjami pokarmowymi, które obecnie znajdują się w trakcie długiej kosztownej diagnozy. Objawy tej choroby to częste bóle brzucha, wymioty i nietolerancje pokarmowe. Natalia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki wsparciu darczyńców, głównie z Podkarpacia w 2019 roku Fundacji udało się sfinansować dziewczynce za kilka tysięcy złotych badanie genetyczne i kilka konsultacji medycznych. Niestety to nie pozwoliło jej zdiagnozować do końca (badanie wykazało gen odpowiedzialny za nietolerancję laktozy) i to nie koniec walki o diagnozę Natalii, która ciągle stara się poznać na co jest chora. Dziewczynce pilnie potrzebne są dalsze badania i diagnostyka oraz wymaga bardzo drogiego pełnopłatnego specjalistycznego żywienia (nietolerancje  fruktozy, glukozy, laktozy ) . Aby żyć potrzebuje częstych konsultacji i wizyt lekarskich u specjalistów w Rzeszowie i w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym  w Krakowie oraz lekarzy chorób metabolitycznych w Rzeszowie i Krakowie. W dobie Koronowirusa (COVID-19) i utrudnionego dostępu do niektórych ośrodków medycznych niestety konieczne są również wizyty prywatne. Obecnie Natalia znajduje się m.innymi pod opieką lekarza pediatry gastroeterologa i chorób metabolicznych z Niepublicznej Przygodni specjalistycznej Rzelek w Rzeszowie. Niezbędne są również np. badania w kierunku nietolerancji histaminy, badania w kierunku tarczycy i trzustki, badania wątrobowe, niezbędny jest zakup dziecięcej ortezy tułowia i inne zalecane przez lekarzy konsultacje, badania oraz badania genetyczne jeśli będzie to niezbędne. Nadal rozszerzana jest także diagnostyka nietolerancji i Natalia musi zrobić kolejne badania w tym zakresie, niestety są one płatne. Rodziców dziewczynki nie stać na finansowanie tych wszystkich wydatków z funduszy prywatnych. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie Natalii i jej diagnostyki. Pomóżmy jej w tej diagnozie. Przekazane darowizny zostaną przeznaczone na sfinansowanie niezbędnych badań diagnostycznych nietolerancji i innych niezbędnych badań diagnostycznych, prywatnych konsultacji medycznych, dojazdu do publicznych ośrodków zdrowia, zakupu zalecanych leków i odżywek, pobytu jednego z rodziców w szpitalu podczas kolejnych hospitalizacji dziewczynki oraz pokrycia kosztów niezbędnej i zalecanej diety. Wszystkie wskazane wydatki będą również rozliczone księgowo Fundacji Nieskończone Możliwości przez rodziców dziewczynki, jak każde dofinansowanie naszej Fundacji. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie, w tych trudnych obecnie czasach pandemii COVID-19 dla chorych na choroby rzadkie. 

Szanowni Państwo

W ramach tej zbiórki na rzecz dofinansowania dla Natalii Kobylarskiej z Sanoka liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Przyda się każdy grosz, na rzecz dofinansowania dla Natalii i jej diagnostyki, kosztownej diety i leczenia. Walka o diagnozę chorego na nieznaną chorobę rzadką jest niestety długa i kosztowna, to nawet 5 lat.  Koszty np. wielu konsultacji, badań ( np. genetycznych), specjalistycznej diety w przypadku nietolerancji pokarmowych laktozy/fruktozy oraz dojazdu na wiele wizyt w szpitalach w całej Polsce są niestety nierefundowane. Dzięki tej zbiórce Natalia Kobylarska będzie miała zapewnione fundusze na kontynuację tej żmudnej diagnostyki i dietę specjalistyczną. Pandemia COVID-19 niestety pogłębia te problemy. Chorzy na choroby rzadkie należą do grupy ryzyka ciężkim przebiegiem zakażenia Koronawirusem, dodatkowo często kontynuują diagnostykę, oczekują na kosztowne nierefundowane leki. Dlatego walczmy o kontynuację diagnostyki Natalii. Ta Zbiórka Fundacji, jak każda inna akcja charytatywna Fundacji, jest rozliczana księgowo. Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce. W przypadku pytań dotyczących zbiórki i Fundacji proszę o kontakt.

Dziękujemy wszystkim internautom zwłaszcza z Podkarpacia za wsparcie zbiórki i zaangażowanie. Jesteśmy pod wielkim tego wrażeniem, jak bardzo udało się pomóc Natalii dotychczas. Dzięki wam i m.innymi darczyńcom tej zbiórki udało nam się dofinansować w przeszłości Natalii wiele wizyt medycznych, badanie genetyczne za kilka tysięcy złotych oraz dietę. W związku z wydatkami związanymi z dietą i diagnostyką Natalii oraz planowanymi wydatkami postanowiliśmy o zwiększeniu naszego celu, może uda się zebrać nawet więcej. Jeszcze raz wielkie dzięki i okazane serce. 


Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości 

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  18.10.21
  18.10.21

  Kochani ruszamy z nową zbiórką na rzecz Natalii z Sanoka https://pomagam.pl/pomocnataliisanok Średni czas diagnozy chorych na choroby rzadkie w Polsce to 5 lat. Natalia jest chora na rzadkie nieznane wielonarządowe schorzenie metaboliczne i nietolerancje pokarmowe m.innymi laktozy, glukozy i fruktozy. Dotychczas dzięki wsparciu m.innymi tej już zakończonej zbiórki Fundacji udało się pokryć Natalii badanie genetyczne i serię regularnych konsultacji medycznych w Rzeszowie dzięki którym zdiagnozowano część nietolerancji i zajęto się częścią jej problemów zdrowotnych (tarczyca, okulista, gastro) oraz udało się złagodzić codzienne koszty diety specjalistycznej w ubiegłym i tym roku. Możliwości diagnostyczne na Podkarpaciu i w Małopolsce powoli się wyczerpują. Chcemy wesprzeć dalszą kontynuację diagnostyki Natalii w Centrum Chorób Rzadkich w Warszawie, koszty diety specjalistycznej i koszty rehabilitacji Natalii ( ze względu na bóle rąk i nóg). Głęboko wierzymy w powodzenie tej walki o diagnozę Natalii i jej zdrowie. Pomóżmy Natalii wygrać tą już długą i mozolną walkę z chorobą o zdrowie oraz pomóżmy jej prawidłowo funkcjonować w chorobie!! . Dziękujemy za każdą darowiznę. https://pomagam.pl/pomocnataliisanok

Komentarze


 • Franciszek Sarapata - awatar

  Franciszek Sarapata

  03.12.20
  03.12.20

  Zdrówka i powodzenia Natalia. Trzymaj się z rodzicami mocno. Wszystko będzie dobrze. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.20
  27.11.20

  Dużo zdrowia, z okazji mikołajek Święty Mikołaj dopomoże. Pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.20
  26.11.20

  Jesteś śliczną, pogodną dziewczynką. Wyzdrowiejesz. Czy oglądałaś film "Cuda z nieba"? Jak nie to musisz koniecznie obejrzeć. Ten film jest prawie o Tobie.

  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

   Fundacja Nieskończone Możliwości - Organizator zbiórki

   26.11.20
   26.11.20

   Dziękujemy za życzenia, przekażemy Natalii :)

8 100 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 120

Piotr Salwach - awatar
Piotr Salwach
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
182
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
165
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Franciszek Sarapata - awatar
Franciszek Sarapata
123
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maddy - awatar
Maddy
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij