Jak jako darczyńca możesz pomagać wspieranej przez siebie internetowej zbiórce?

Joanna
27 czerwca 2024
Wpis Jak jako darczyńca możesz pomagać wspieranej przez siebie internetowej zbiórce? - miniaturka zdjęcia


Wspieranie zbiórek w serwisie Pomagam.pl to nie tylko kwestia finansowa - możesz nie tylko wpłacić na zbiórkę, ale również wesprzeć ją na wiele innych sposobów. Jako darczyńca, masz sporo możliwości, by aktywnie promować zbiórkę i przyczyniać się do sukcesu inicjatywy, która jest dla ciebie ważna. Jak? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Pomoc w rozpowszenianianiu zbiórki to jedno z kluczowych działań, które może pomóc organizatorowi wspieranej przez ciebie zrzutce osiągnąć cel. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy  sześć różnych form pomocy, które mogą znacząco wpłynąć na zasięg zbiórek i przełożyć się na to, że uda się zebrać potrzebne fundusze na szczytny cel. 

Udostępnianie i promocja zbiórki w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn, YouTube, X)

Wykorzystaj swoje social media, to przyniesie kolejne darowizny. Udostępnianie informacji o zbiórce w twoich mediach społecznościowych to jedna z najbardziej bezpośrednich i efektywnych form wsparcia. Kiedy tworzysz posty zachęcające do udziału w zbiórce, masz możliwość opowiedzenia historii, która za nią stoi. Podkreśl, dlaczego jest ona dla ciebie ważna, jakie ma znaczenie społeczne i jakie konkretne cele ma osiągnąć. To osobiste podejście najlepiej trafia do odbiorców – są bardziej skłonni nie tylko dołączyć i wesprzeć cel zbiórki, ale i nieść pomoc, dzieląc się informacją o niej wśród swoich znajomych, czy publikować link do niej wśród swojej społeczności.

Sprawdź różne funkcje mediów społecznościowych, takie jak stories na Instagramie, czy filmy na TikToku, które pozwalają na dynamiczne i interaktywne angażowanie obserwujących.

Pamiętaj także, że regularne aktualizacje na temat postępów zbiórki mogą dodatkowo motywować i zachęcać twoich obserwatorów do wsparcia zbiórki. Dzielenie się sukcesami, jak i wyzwaniami, które napotyka zbiórka, pozwala na budowanie długotrwałej relacji między darczyńcami, a organizatorem zbiórki online.

Promocja zbiórki na Facebooku. Kilka pomysłów od Pomagam.pl: https://pomagam.pl/blog/promowanie-zbiorki-na-facebooku/

Poinformowanie o zbiórce rodziny i znajomych

Poinformuj o zbiórce swoją rodzinę i znajomych. Osobiste relacje, jakie masz z tymi ludźmi, mogą mieć ogromny wpływ na ich decyzje dotyczące wsparcia zbiórki. Komunikacja twarzą w twarz, telefonicznie lub nawet przez wiadomości e-mail i media społecznościowe, stwarza możliwość osobistego podzielenia się tematem, który jest dla ciebie ważny. 

Opowiedz swoim bliskim, dlaczego zdecydowałeś się wesprzeć daną zbiórkę. Możesz podzielić się prywatnymi historiami lub doświadczeniami, które sprawiają, że jesteś zainteresowanym określonym celem zrzutki. Twoje osobiste zaangażowanie często jest silnym motywatorem dla innych do włączenia się w akcję i wpłacania pieniędzy na rzecz osób czy fundacji, które ich potrzebują. 

Napisanie słów wsparcia w komentarzu lub wiadomości do organizatora zbiórki

Słowa mają ogromną moc. Skontaktowanie się i napisanie ciepłej wiadomości w celu wsparcia osób lub organizacji, które są w trudnej sytuacji i potrzebują pomocy to wielki gest. Możesz to zrobić w komentarzu pod zbiórką pieniędzy na platformie Pomagam.pl, w social media czy w bezpośredniej wiadomości do organizatora. Twoje pozytywne słowa mogą zachęcić innych do zainteresowania się i wsparcia zbiórki, co może przyspieszyć zebranie środków. 

Zorganizuj wydarzenie, dzięki któremu nagłośnisz zbiórkę

Wydarzenia takie jak kiermasze, koncerty charytatywne czy turnieje sportowe mogą zwrócić uwagę lokalnej społeczności na zbiórkę. Organizowanie takich wydarzeń pomaga nie tylko zebrać środki, ale również buduje świadomość wokół wspieranej sprawy. 

Zdecyduj, jaki rodzaj wydarzenia najlepiej pasuje do twojej społeczności i celu zbiórki. Może to być kiermasz, gdzie ludzie mogą sprzedawać rękodzieło czy domowe wypieki, koncert charytatywny z udziałem lokalnych artystów, turniej sportowy, czy nawet wyjazd ze znajomymi, którego celem będzie zbieranie środków na taką zbiórkę. Ważne, by wydarzenie było atrakcyjne dla potencjalnych uczestników.

Zrób pożytek z Facebooka i innych kanałów społecznościowych, spróbuj zainteresować  lokalne media i strony internetowe związane z celem zbiórki. Wykorzystaj plakaty czy ulotki, by poinformować o wydarzeniu. Możesz także współpracować z lokalnymi biznesami czy instytucjami, aby zwiększyć zasięg kampanii. 

Organizowanie lokalnych wydarzeń wymaga zaangażowania i pracy, ale efekty, jakie można osiągnąć – zarówno w postaci zebranych środków, jak i zbudowanej społecznej świadomości – są tego warte. To doskonała okazja do zjednoczenia ludzi wokół dobrej sprawy.

Jak pomagać lokalnie? 8 pomysłów na zbiórkę w Twojej okolicy od Pomagam.pl: https://pomagam.pl/blog/pomaganie-lokalnie-zbiorki/

Wolontariat i bezpośrednie zaangażowanie

Jeśli zbiórka jest związana z konkretną organizacją lub wydarzeniem, rozważ zostanie wolontariuszem. Twoja pomoc w promocji czy nawet bezpośrednim wsparciu może być nieoceniona.

Jeśli zbiórka jest związana z jakimś wydarzeniem, możesz pomóc w jego przygotowaniu, co może obejmować planowanie, koordynowanie zespołu, zarządzanie logistyką czy pomoc w dniu wydarzenia. 

Jako wolontariusz, możesz również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu strategii fundraisingu czy w  dystrybucji materiałów promocyjnych lokalnie. Możesz również zrobić zbiórkę / skarbonkę np. urodzinową jako osoba prywatna i zaprosić do niej znajomych do dokonania wpłaty. Wystarczy zarejestrować się i założyć zbiórkę bez prowizji. 

A jeśli działasz jako wolontariusz organizacji pozarządowej, załóż zbiórkę i pokaż odpowiednie zaświadczenie od NGO oraz wskaż odpowiednie konto bankowe, a pieniądze trafią na konto wybranej organizacji pozarządowej. 

Bezpośrednia pomoc w prowadzeniu zbiórki

Kolejną, bezpośrednią formą pomocy w zbiórce, jest skontaktowanie się z organizatorem zbiórki i zaoferowanie swojej pomocy w jej prowadzeniu. Jeżeli dobrze czujesz się w pisaniu tekstów, możesz zaproponować organizatorowi pomoc w tworzeniu treści aktualizacji do zbiórki, treści postów, wiadomości do mediów lub influencerów. Jeżeli potrafisz tworzyć proste grafiki lub video, możesz pomóc osobie zbierającej środki w przygotowywaniu materiałów promocyjnych. Innym, bardzo skutecznym sposobem jest zaoferowanie pomocy w kontakcie z mediami.

Pamiętaj, że organizator zbiórki, który np. zbiera pieniądze na swoją zrzutkę związaną z leczeniem, znajduje się w trudnej sytuacji. Zorganizował zbiórkę i tak naprawdę każda serdeczna pomoc, która przybliży go do zebrania funduszy na leczenie będzie dla niego na wagę złota. Jak najwięcej wpłat, aby zebrać pełną kwotę zbiórki - to jest kluczowy cel, w którym możesz pomóc. 

Przedstawione sposoby na to, jak wesprzeć zbiórkę internetową możesz uzupełnić wiedzą o tym, jak prowadzić skuteczną zbiórkę:

Twoja zbiórka w pigułce: https://pomagam.pl/blog/zbiorka-w-pigulce/

Twoja zbiórka w mediach. Jak zainteresować dziennikarzy? https://pomagam.pl/blog/zbiorka-w-mediach/

Jak wybrać zdjęcie zbiórki? https://pomagam.pl/blog/zdjecie-zbiorki-internetowej-jak-dobrac/

 Angażujący opis zbiórki, czyli jak poruszyć innych? https://pomagam.pl/blog/angazujacy-opis-zbiorki-jak-poruszyc-innych/

Jak promować zbiórkę pieniędzy? Funkcje serwisu crowdfundingowego Pomagam.pl

https://pomagam.pl/blog/jak-promowac-zbiorke-pieniedzy/

Pomoc w zbiórkach charytatywnych to wielowymiarowe działanie, które wykracza daleko poza finansowe wsparcie. Jako darczyńca, masz ogromny wpływ na promowanie, edukowanie i angażowanie innych w ważne sprawy społeczne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz promocję w internecie, bezpośrednie informowanie bliskich, wolontariat, organizowanie wydarzeń, czy działania edukacyjne. Każdy z tych sposobów ma potencjał, aby znacząco przyczynić się do sukcesu zbiórki. Dzięki czemu zebrane pieniądze na szczytny cel zostaną przekazane osobie potrzebującej lub organizacji pozarządowej, która założyła zbiórkę i zbiera fundusze na ważne cele.

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij