Wsparcie dla osób LGBTQ - jak założyć angażującą zbiórkę na Pomagam.pl?

Joanna
17 maja 2024
Wpis Wsparcie dla osób LGBTQ - jak założyć angażującą zbiórkę na Pomagam.pl? - miniaturka zdjęcia


Za każdą zbiórką na pomoc dla osób LGBT+ stoi inna historia. Jeśli potrzebujesz środków na operacyjną korektę płci, terapię hormonalną czy na inne niezbędne procedury medyczne potrzebne na drodze do swojej tożsamości płciowej - na Pomagam.pl znajdziesz bezpieczną przestrzeń, by zbierać środki na to, co dla ciebie ważne.

A może potrzebujesz zebrać środki na pomoc psychologiczną osobom LGBT+ w trudnej sytuacji życiowej, stworzenie bezpłatnej grupy wsparcia dla osób transpłciowych w kryzysie, które doświadczają dyskryminacji z uwagi na swoją orientację lub dyżur telefoniczny czy mailowy dla osób LGBT+ ? Na te i wiele innych inicjatyw możesz zbierać środki na Pomagam.pl!

Niezależnie od tego, czy prowadzisz stowarzyszenie lub fundację, jesteś aktywistą LGBT+, który organizuje Marsz Równości i działa przeciw homofobii lub ty czy ktoś z twojego otoczenia np. mierzy się z uprzedzeniami i potrzebuje funduszy na poradnictwo i pomoc psychologiczną czy prawną - załóż zbiórkę na Pomagam.pl: szybko, prosto i bez prowizji. Jak założyć zbiórkę na wsparcie dla osób LGBT+ i zwiększyć jej szansę na szybkie zebranie środków? O tym przeczytasz w niniejszym wpisie.  

Jak stworzyć angażującą zbiórkę na wsparcie dla LGBT+?

Twoja zbiórka może dotyczyć ciebie, bliskiej osoby, czy organizacji, która niesie pomoc dla osób LGBT+. Ważne jest, abyś wyjaśnił, dlaczego ta inicjatywa jest dla ciebie istotna. Pamiętaj, aby odpowiedzieć na kluczowe pytania: Kto lub co jest celem zbiórki? Co się stało? Na co zostaną przeznaczone zebrane środki? W skrócie przedstaw swoją sytuację i potrzeby.

Kluczowym elementem jest zatrzymanie uwagi czytelnika. Na Pomagam.pl codziennie pojawiają się setki zbiórek, więc masz tylko chwilę, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych darczyńców. Zacznij od najważniejszych informacji, stwórz przejrzysty i przyciągający tytuł zbiórki, który w jasny sposób określi cel zbiórki. Szczerość i przejrzystość są twoimi największymi atutami - budują zaufanie i pomagają przekonać do siebie innych.

Niezależnie od tego, czy to ty jesteś bohaterem zbiórki czy bliska ci osoba,  tworząc opis zbiórki - pokaż osobistą historię,  która za nią stoi. To autentyczne historie poruszają darczyńców. 

Więcej szczegółów na temat opisu zbiórki  przeczytasz na naszych blogu: https://pomagam.pl/blog/angazujacy-opis-zbiorki-jak-poruszyc-innych/

Jak dobrać odpowiednie zdjęcie do zbiórki?

Odpowiednio dobrane zdjęcia to kluczowy element, który przyciąga uwagę darczyńców do wsparcia twojej zbiórki. Krótko mówiąc: jakość zdjęć się liczy! Zadbaj o ich wysoką rozdzielczość i używaj wyraźnych i odpowiednio oświetlonych fotografii, które pasują do tematyki Twojej zbiórki. 

Zdjęcie główne powinno być szczególnie starannie dobrane. Najlepiej, gdy przedstawia osobę lub cel, na który zbierane są środki, to zwiększa zaufanie darczyńców do zbiórki. Unikaj zdjęć z napisami czy grafik, które mogą odwracać uwagę od głównego przekazu.

Więcej wskazówek o tym, jak dobrać zdjęcia do zbiórki znajdziesz w tym artykule: https://pomagam.pl/blog/zdjecie-zbiorki-internetowej-jak-dobrac/

Możesz również nagrać video, bo treści tego typu przyciągają odbiorców jeszcze bardziej. Jak nagrać video jako główny film zbiórki, przeczytaj tutaj: https://pomagam.pl/blog/jak-nagrac-dobre-video-na-glowny-film-zbiorki/

Aktualizuj swoją zbiórkę  - bo to działa!

Aktualizowanie zbiórki na Pomagam.pl to kluczowy sposób na utrzymanie zaangażowania darczyńców i informowanie ich o postępach w realizacji twojego celu. Regularne publikowanie aktualności buduje zaufanie i pokazuje, że warto nadal wspierać twoje działania. Każda aktualizacja to szansa na ponowne przyciągnięcie uwagi i może zachęcić do kolejnych wpłat, jak również do udostępnienia zbiórki w mediach społecznościowych.

Co warto pokazywać w aktualizacjach zbiórki? Przede wszystkim to, na jakim etapie jesteś, jeśli chodzi o cel zbiórki. Jeśli zbierasz na tranzycje, możesz pokazać, jak wpłaty od darczyńców pozwoliły ci na wizyty u lekarzy czy sfinansowanie terapii hormonalnej.  W ten sposób pokazujesz darczyńcom, że ich wkład ma realny wpływ. Dodatkowo, dzięki aktualizacjom możesz dziękować za wsparcie i zachęcać do dalszego wspierania twojej zbiórki, co zwiększa jej widoczność i potencjalne wsparcie. Regularne dodawanie nowych zdjęć i opisów postępów sprawia, że twoja zbiórka pozostaje żywa, co jest kluczowe dla jej sukcesu.

Więcej o aktualizowaniu  zbiórki przeczytasz w tym artykule: https://pomagam.pl/blog/aktualizacje-zbiorki-internetowej/

Wsparcie dla osób LGBT+ - promocja zbiórki w mediach społecznościowych

Promowanie zbiórki w mediach społecznościowych to skuteczny sposób na to, aby zwiększyć ich zasięg i przyspieszyć zebranie potrzebnych środków. Używając przycisku "Udostępnij" dostępnego na stronie zbiórki, możesz łatwo rozpowszechniać informacje o swoim projekcie na Facebooku, Instagramie, X (dawniej Twitter) czy TikToku. Taka strategia pozwala dotrzeć do różnych grup odbiorców i zwiększa szanse na zdobycie potrzebnych środków.

Regularne aktualizacje postów i relacji w mediach społecznościowych nie tylko budują zaufanie, ale również motywują do dalszego wsparcia. Przekazywanie informacji o postępach i celach, które jeszcze przed tobą, utrzymuje zainteresowanie i zaangażowanie darczyńców.

Nie ograniczaj się do jednego kanału komunikacji. Wysyłając osobiste wiadomości przez Messenger czy e-mail, możesz bezpośrednio zachęcić znajomych do wsparcia. Opowiedz krótko o swojej sytuacji i celach zbiórki, co czyni prośbę bardziej osobistą i przekonującą.

Przeczytaj więcej wskazówek o tym, jak promować zbiórkę na rzecz osób LGBTQIA w mediach społecznościowych w poniższych artykułach:

https://pomagam.pl/blog/jak-promowac-zbiorke-pieniedzy/

https://pomagam.pl/blog/promowanie-zbiorki-na-facebooku/

Jak zainteresować media zbiórką na rzecz osób LGBT+?

Twoja zbiórka, to twój ważny cel.  Im więcej osób się o niej dowie, tym większą masz szansę na szybsze zebranie środków, których potrzebujesz. Dlatego warto zadbać o to, aby informacja o twojej zbiórce pojawiła się w mediach. Twoja zbiórka może zainteresować dziennikarzy, którzy szukają ważnych i angażujących tematów związanych z LGBTQIA. Sprawdź zarówno media lokalne, ogólnopolskie jak i media dedykowane społeczności LGBT+, które piszą o ważnych tematach osób transpłciowych, mniejszości seksualnych i wszelkich ważnych kwestiach dla osób LGBTQIA. Napisz do dziennikarzy bezpośrednio, wykorzystując do tego Facebooka czy Linkedin, ale kontaktuj się także z mediami przez adresy redakcyjne. Opisz swoją historię, dodaj link do zbiórki i podkreśl, jak ważne jest dla ciebie jej nagłośnienie. 

Więcej wskazówek o tym, jak kontaktować się z mediami znajdziesz tutaj: https://pomagam.pl/blog/zbiorka-w-mediach/

Zaangażuj influencerów

Angażowanie influencerów, zwłaszcza tych ze społeczności LGBT, może znacznie zwiększyć zasięg i efektywność twojej zbiórki na Pomagam.pl. Influencerzy, dzięki swojemu szerokiemu zasięgowi i wpływowi, mogą skutecznie przyciągnąć uwagę i zainteresowanie swoich obserwatorów. Kluczowy jest wybór odpowiednich influencerów. Skup się na osobach, które aktywnie wspierają prawa i inicjatywy LGBT+, a ich wartości są zgodne z celami twojej zbiórki. Ich autentyczność i zaangażowanie sprawią, że przekaz będzie bardziej wiarygodny i przyciągnie więcej darczyńców. Następnie przygotuj spersonalizowane wiadomości do nich wyjaśniając cel zbiórki. Podkreśl,  jak ich wsparcie może przyczynić się do sukcesu. Dołącz link do zbiórki i prośbę o jego udostępnienie. Wykorzystanie siły zasięgów influencerów do promowania zbiórki na Pomagam.pl to strategiczne podejście, które może przynieść znaczące korzyści i pomóc osiągnąć lub nawet przekroczyć wyznaczone cele finansowe.

Promuj zbiórkę także poza internetem

Promowanie zbiórki na rzecz osób LGBT+ w przestrzeni offline jest równie ważne jak działania online. Wykorzystaj każdą okazję do rozmowy o swojej zbiórce - spotkania z przyjaciółmi, rodzinne obiady czy spotkania społeczności LGBTQIA. Bezpośrednie rozmowy pozwalają nie tylko na szczegółowe przedstawienie celów zbiórki, ale także na wyjaśnienie, jak wsparcie przyczyni się do poprawy sytuacji osób LGBT+. W przypadku znajomych, z którymi nie możesz się spotkać, osobiste telefony lub  SMS-y mogą być dla ciebie cennym źródłem wsparcia. Dzięki nim możesz nie tylko poinformować o zbiórce, ale również zwiększyć zaangażowanie poprzez bezpośrednią, angażującą konwersację. Pamiętaj o wydarzeniach takich jak pikniki, koncerty, pokazy filmów, ale także o wydarzeniach organizowanych przez społeczność LGBTQIA. Dzięki nim również możesz dotrzeć do osób, które wesprą Twoją zbiórkę. 

Każda z tych metod pozwala nie tylko na zbieranie funduszy, ale także na edukowanie społeczności na temat znaczenia wsparcia dla osób LGBT+, co jest kluczowe dla długotrwałej zmiany społecznej.

Przeczytaj także ten artykuł: https://pomagam.pl/blog/promowanie-zbiorki-poza-internetem-5-pomyslow/

Pomagam.pl to jeden z największych na świecie serwisów crowdfundingowych, który umożliwia zakładanie zbiórek na wsparcie osób LGBT+.  Jesteśmy platformą, która stawia na inkluzywność i aktywne wsparcie różnorodności, oferując przestrzeń dla każdego, kto chce przyczynić się do budowania przyjaznego świata.

Pomagam.pl pozwala na szybkie zdobywanie środków na tak ważne cele jak prawa osób LGBT+, wsparcie dla aktywistów, czy promocja równości małżeńskiej bo miłość nie wyklucza. Każda inicjatywa, każda zbiórka przynosi zmianę, a każdy udostępniony link czy przekazana złotówka to krok do budowania lepszego świata. 

Kampania przeciw homofobii, mieszkanie interwencyjne, konsultacje psychologiczne, pomoc osobom transpłciowym,  telefon zaufania wsparcie prawne skierowane do osób LGBT+, projekt edukacyjny - załóż swoją zbiórkę na dowolny cel! Wspieraj projekty, które leżą ci na sercu i bądź częścią społeczności, która każdego dnia niesie pomoc tysiącom osób. Sprawdź zbiórki na wsparcie osób LGBT+ oraz stowarzyszeń i fundacji, które działają aktywistycznie na rzecz społeczności LGBTQIA - https://pomagam.pl/tag/lgbtZałóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij