8 organizacji LGBTQ+, które promują równość i które warto obserwować

Katarzyna
22 maja 2024
Pride Month 2024 z Pomagam.pl - wesprzyj organizacje LGBT, które są dla Ciebie ważne!
Pride Month 2024 z Pomagam.pl - wesprzyj organizacje LGBT, które są dla Ciebie ważne!

Chcesz wesprzeć społeczność LGBTQ+, ale również mieć pewność, że Twoja darowizna trafi do sprawdzonej organizacji? Z okazji Miesiąca Dumy zebraliśmy dla Ciebie 8 organizacji, które działają na rzecz osób LGBT i na które możesz wpłacać pieniądze na Pomagam.pl - wesprzyj działania, które są dla Ciebie ważne!

  1. Stowarzyszenie “Miłość nie wyklucza”

Celem Stowarzyszenia “Miłość nie wyklucza” jest m. in. wprowadzenie do polskiego prawa zapisów o równości małżeńskiej, a także edukacja społeczna na temat idei równości małżeńskiej oraz równego traktowania osób LGBT w polskim społeczeństwie. Organizacja aktywnie wprowadzi kolejne projekty promujące środowisko lgbt, które możesz wspierać również na Pomagam.pl. Pojawia się wiele projektów, które wspierają społeczność lgbt. 

Wesprzyj "Miłość nie wyklucza”

  1. Grupa Stonewall

Grupa Stonewall to ruch lgbt, który działa od 2015 r. na terenie Wielkopolski. Stowarzyszenie zrzesza osoby, które popierają postulaty równouprawnienia par osób tej samej płci oraz walczą z dyskryminacją i przemocą. Grupa jest znana m.in. z organizacji festiwalu Poznań Pride Week – największej po warszawskiej Paradzie Równości imprezie LGBT+ w Polsce. ProjektyGrupy Stonewall można wspierać na bieżąco na Pomagam.pl.

Wesprzyj "Grupę Sronewall”

  1. Kampania Przeciw Homofobii (KPH)

Kampania Przeciw Homofobii to organizacja, która działa na rzecz osób LGBT+ nie tylko na poziomie krajowym, ale i międzynarodowym. Społeczność ma jasny cel – zbudowanie Polski ludzi równych praw, w której szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim bez względu na orientację psychoseksualną, tożsamość płciową i cechy płciowe. Na stronie KPH  znajdziecie też bazę wiedzy, a poszczególne działania Kampanii Przeciw Homofobii wesprzecie na Pomagam.pl. 

Wsparcie udzielanie jest nie tylko młodym ludziom homoseksualnym, czy osobom transpłciowym, ale też np. rodzicom osób, które zrobiły już coming out.

Wesprzyj "Kampanię Przeciw Homofobii”

  1. Fundacja Lambda Polska

Lambda Polska pomaga w tranzycjach indywidualnym osobom trans. Fundacja prowadzi bezpłatne doradztwo, pomoc psychologiczną, kampanię informacyjną odnośnie transpłciowości a także finansuje diagnostykę i leczenie. Kolejnym aspektem działalności Lambda Polska jest również pomoc prawna, oraz szerokopojęta edukacja, aby uniknąć nagonki na osoby transpłciowe. Dużym wydarzeniem jest też organizowany przez FundacjęOgólnopolski Dzień Widoczności Osób Transpłciowych.

Wesprzyj zbiórki osób transpłciowych wspieranych przez Fundację:


Nie tylko osoby heteroseksualne, ale też geje, lesbijki, osoby biseksualne, osoby transpłciowe... każdemu należy się wsparcie psychologiczne. 

Wesprzyj Fundację "Lambda Polska”

  1. Fundusz dla Odmiany

Fundusz dla Odmiany działa nad wzmoc­nieniem osób i grup, które chcą two­rzyć otwarte spo­łecz­no­ści. Organizacja działa m.in nad mobi­lizacją sojusz­ni­ków do dzia­ła­nia i odważ­nego wspie­ra­nia osób LGBTQIA. Głównym celem jest budowanie spo­łecz­ności ludzi niehomofobicznych, dla któ­rych ważne jest two­rze­nie lokal­nych i oddol­nych dzia­łań na rzecz osób LGBT+ poza dużymi mia­stami. Z aktualnymi działaniami można też zapoznać się na stronieFunduszu dla Odmiany, a obecnie organizacja prowadzi zbiórkę na leczenie aktywisty Tomka Szypuły: https://pomagam.pl/dlatomkasz.

Wesprzyj "Fundusz dla Odmiany"

  1. Fundacja Wolontariat Równości, która organizuję Paradę Równości

Parada Równości jest cyklicznym wydarzeniem w Warszawie od 2001 roku, w którym uczestniczą tysiące osób oraz organizacji lgbt. Początkowo niewielka manifestacja stała się z czasem najważniejszym świętem wszystkich osób, dla których nadrzędnymi wartościami są wolność, równość i wzajemna tolerancja. W marszu równości może uczestniczyć każdy: osoby nieheteronormatywne, homoseksualiści, geje, lesbijki, osoby bi, drag queen, osoby queer, ale również osoby konserwatywne, które po prostu chcą okazać wsparcie, być sojusznikiem tęczowego środowiska i być uczestnikiem debaty. Więcej o historii Parady możecie się dowiedzieć na stronie wydarzenia, a pieniądze na tegoroczną Paradę Równości można wpłacać bezpośrednio na zbiórkę.

Wesprzyj "Paradę Równości”

  1. Stowarzyszenie Asfera

Stowarzyszenie Asfera zajmuje się edukowaniem na temat parasola aseksualności, oraz poprawą widoczności osób aseksualnych. Kwestia jest poruszana nie tylko szeroko w społeczeństwie, ale również w samych mniejszościach LGBTQIAP+. Ważnym działaniem koordynowanym przez Stowarzyszenie jest również opieka nad poprawnością przebiegu dyskursu społecznego na temat aseksualności w mediach i przestrzeni publicznej, oraz szkolenie osób zajmujących się działalnością pomocową.

Przy okazji  Międzynarodowego Dnia Aseksualności stowarzyszenie rozpoczęło również kolejną zbiórkę na działania statutowe: https://pomagam.pl/p6hp68

Wesprzyj "Stowarzyszenie "Asfera”

  1. Fundacja Cicha Tęcza

Głównym celem Fundacji Cicha Tęcza jest szerzenie tolerancji dla wszelkiego rodzaju różnorodności wśród społeczeństwa, a w szczególności ze względu na orientację seksualną, niepełnosprawność słuchową i płeć. Wsparcie kierowane jest nie tylko do osób lgbtq, ale również do rodziców osób lgbt, a także działaczy i działaczek walczących zarówno z wykluczeniem, jak i o prawa osób lgbt.

Wesprzyj “Fundację Cicha Tęcza”


Przeczytaj jak jeszcze możesz wspierać osoby LGBT:

Pride Month - Miesiąc Dumy- 6 pomysłów na wsparcie dla osób LGBT+

Wsparcie dla osób LGBTQ - jak założyć angażującą zbiórkę na Pomagam.pl?


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij